برق

آخرین وضعیت ثبت‌نام مشترکان پرمصرف برق خانگی در سامانه املاک و اسکان

سخنگوی صنعت برق با اشاره به همکاری وزارت راه و نیرو برای تکمیل سامانه ملی املاک و اسکان اعلام کرد: مطابق تفاهم وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و نیرو در اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، فرایند خوداظهاری با اولویت‌بندی در حال انجام است و هم‌اکنون ۱۵ درصد از مشترکان پرمصرف برق خانگی معرفی شده در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو؛ “مصطفی رجبی مشهدی” با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌ های مستقیم گفت: در راستای اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌ های مستقیم با اولویت‌ بندی انجام شده، خوشبختانه تاکنون ۱۵ درصد از مشترکان پرمصرف در این سامانه ثبت نام کرده‌ اند.
وی افزود: در حال حاضر بر اساس اطلاع واصله از وزارت مسکن از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از افرادی که تاکنون ثبت نام‌ کرده‌ اند ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فرایند ثبت نام را به طور کامل طی کرده‌ اند و در صورت اعلام شناسه قبض توسط وزارت مسکن مشمول بندهای ضمانت اجرایی این قانون نخواهند شد.
رجبی مشهدی از مشترکان برق درخواست کرد در ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود در این سامانه تسریع کنند.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه وزارت نیرو در تکمیل سامانه‌ های اطلاعاتی  بیشترین رکورد و بهترین عملکرد را در درگاه ملی مجوزها داشته افزود: این وزارتخانه موفق به کسب رتبه اول شده و‌ مورد تقدیر وزارت اقتصاد قرار گرفته است.
سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: طی توافقی که با وزارت مسکن و شهرسازی صورت گرفته مقرر شده است اسامی افرادی که تاکنون‌ موفق به خود اظهاری در سامانه املاک و اسکان نشده‌اند در اختیار شرکت توانیر قرار گیرد.
رجبی مشهدی خاطر نشان: این فرآیند در حال اجرا است و از پیشرفت خوبی برخوردار است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا