بهینه ساز مصرفگاز

احتمال افزایش مجدد مصرف گاز/ در هیچ‌کجا قطعی و افت فشار نداریم

سخنگوی شرکت ملی گاز از افزایش مصرف گاز در روزهای آینده خبر داد و گفت: در هیچ منطقه ای در کشور با افت فشار و قطع گاز مواجه نیستیم.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایسنا؛ عباس اعظمی در گفت‌ و گو با ایسنا، با بیان اینکه از فردا یک سامانه سرد و خشک وارد کشور می‌شود که ماندگار خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی که سامانه جدید سردترین روزهای سال را ثبت خواهد کرد در آماده باش کامل قرار گرفته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در هیچ نقطه ای قطع گاز نداریم، گفت: مشکل تربت جام نیز به طور کامل برطرف شده است، در شرایط فعلی در هیچ نقطه ای با افت فشار گاز در شبکه مواجه نیستیم.

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه به دلیل تعطیلی روز گذشته و افزایش دما در کشور مصرف گاز کاهش یافت، گفت: روز گذشته میزان مصرف ۶۲۰ میلیارد مترمکعب ثبت شد، باتوجه به اینکه میزان مصرف در هفته گذشته به ۷۰۰ میلیارد مترمکعب در روز نیز رسید، با تعطیلات و اعمال محدودیت‌ها اکنون شاهد کاهش مصرف هستیم.

اعظمی با بیان اینکه در روزهای جمعه میزان مصرف بین پنج تا شش میلیون مترمکعب پایین تر است، گفت: میزان مصرف گاز در تهران در روز گذشته ۱۱۵ میلیون مترمکعب، خراسان رضوی ۴۹ میلیون مترمکعب، اصفهان ۴۴ میلیون مترمکب و آذربایجان شرقی ۳۹ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

وی با تاکید بر اینکه میزان مصرف نسبت به هفته گذشته حدود ۱۰درصد کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: طبق پیش‌بینی ها در روزهای آینده سامانه سرمایشی وارد کشور می شود که طبیعتا شاهد افزایش مصرف خواهیم بود.

وی اظهار کرد: تقاضای ما از همه مشترکان این است که به مباحث مدیریت مصرف توجه داشته باشند و همانطور که تا کنون در این امر ما را همراهی کرده‌اند از این به بعد نیز شاهد همکاری بیشتر آن‌ها باشیم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا