آببرق

استاندار البرز: امکان تأمین حق‌آبه از سدها به دلیل مشکلات زیرساختی وجود ندارد

استاندار البرز گفت: با توجه به عقب‌ماندگی استان البرز در زیرساخت های تأمین آب، امکان بهره‌برداری از حق‌آبه کنونی سدها در البرز وجود ندارد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ مجتبی عبداللهی، در بخشی از نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه، که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: 30 درصد مصرف آب استان از سدها است و مابقی آن از طریق چاه‌ها تأمین می‌شود.

وی افزود: در این راستا تلاش داریم آب مصرفی سد و چاه به صورت مساوی برنامه‌ریزی شود.

استاندار البرز با بیان اینکه در پی دریافت سهمیه برای استان، سهم البرز از سدها به 160 هزار متر مکعب رسید، یادآور شد: در حال حاضر امکان بهره‌برداری از این حجم آب برای ما ممکن نیست چرا که زیرساخت‌های کافی وجود ندارد و باید بستر را فراهم کنیم.

وی با اشاره به سفر وزیر نیرو به استان البرز، گفت: طی سفر وزیر نیرو مصوبه احداث تصفیه خانه شماره 3 استان البرز اخذ شد و تصفیه‌خانه شماره 2 به بهره‌برداری رسید.

عبداللهی با بیان اینکه در استان البرز مخزن آب که وظیفه نگهداری آب را به عهده دارد، نداریم، یادآور شد: مقرر شد مخزنی با 110 هزار مترمکعب ظرفیت احداث شود؛ همچنین همانطور که اعلام شد تکمیل لوله‌گذاری و موضع تصفیه آب برای بهره‌برداری از حق‌آبه استان البرز از سد کرج و طالقان نیاز است.

مشکل کم آبی اشتهارد تا 30 سال آینده برطرف شد

استاندار البرز با اشاره به مشکل کم‌آبی اشتهارد، گفت: آب اشتهارد با چشم انداز سال 1430 با برنامه‌ریزی که صورت گرفته است تأمین می‌شود. در این میان 42 کیلومتر لوله‌گذاری با هدف دریافت حق‌آبه از سد طالقان احداث شد.

وی یکی از دلایل قطعی آب را نداشتن مخزن برشمرد و اضافه کرد: در حوزه برق نیز با ناترازی همراه بودیم که برای نخستین بار پست 400 کیلوولت باغستان به بهره‌برداری رسید. این پست با اعتبار 700 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا