کسب و کارنفت

اطمینان‌بخشی میدانی دولت برای رفع نگرانی‌ بنزینی مردم‌

در پی انتشار شایعه گران شدن بنزین، دولت به صرف انتشار تکذیبه و مصاحبه با رسانه ها اکتفا نکرد و رئیس جمهور معاون اول خود را به میان مردم فرستاد تا با گفت‌وگوی بی واسطه و رو در رو با مردم به آنها اطمینان دهد که قرار نیست افزایش قیمتی در حوزه بنزین و فراورده های نفتی صورت گیرد.  

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ با وجود تأکید چند باره دولت مبنی‌بر عدم افزایش قیمت بنزین، همچنان برخی از رسانه‌های رسمی و غیررسمی شایعه گرانی بنزین را مطرح می‌کنند.

این در حالی است که دولت همواره تاکید کرده که قیمت بنزین در سال جاری افزایش نخواهد داشت  و  اعضای دولت سیزدهم در اظهارات خود این اطمینان را به مردم داده اند که دولت برنامه ای برای تغییر قیمت و افزایش نرخ فرآورده های نفتی از جمله بنزین در دستور کار خود ندارد.

وزیر نفت در همین راستا چهارشنبه این هفته (۲۵ مرداد) در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: پیش از این بنده و همکارانم در شرکت پالایش پخش مصاحبه کردیم و برای صدمین بار تکرار می‌کنیم که هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت نیست.

وی با بیان اینکه در تامین بنزین جای نگرانی وجود ندارد، تصریح کرد: پالایشگاه‌های کشور تولید حداکثری برای بنزین را انجام می‌دهند و لجستیک قوی برای توزیع بنزین در ۴ هزار و ۴۰۰ جایگاه سوخت کشور وجود دارد.

وزیر نفت از مردم خواست به شایعات افزایش قیمت بنزین توجه نکنند و یادآور شد: حتی نسبت به سال گذشته به میزان ۱۵۰ میلیون لیتر افزایش ذخیره بنزین وجود دارد.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور هم در تکذیبه ای که شب گذشته منتشر شد، نوشت: در هیچ یک از سطوح و مراجع تصمیم گیری دولت از جمله وزارت نفت، کمیسیون های تخصصی دولت و کارگروه ها، موضوع افزایش قیمت بنزین مطرح نیست.

در همین راستا و برای رفع نگرانی مردم، دولت به صرف انتشار تکذیبه و مصاحبه با رسانه ها اکتفا نکرد و رئیس جمهور دولتمردان خود را به میان مردم فرستاد تا با گفت و گوی بی واسطه و رو در رو با مردم به آنها اطمینان دهند که قرار نیست افزایش قیمتی در حوزه بنزین و فراورده های نفتی صورت گیرد.

مخبر با حضور میدانی خود در جایگاه های بنزین و  گفت و گوی بی واسطه با مردم که صبح پنجشنبه ۲۶ مرداد صورت گرفت، وضعیت جایگاه های پمپ بنزین را از مردم جویا شد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین  پس از بازدید از جایگاه های سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی حضور یافت و وزیر نفت گزارشی از وضعیت جایگاه های سوخت به معاون اول رئیس جمهور ارائه کرد.

در جریان این بازدید مخبر از استان های مختلف وضعیت جایگاه های سوخت را جویا شد.

مخبر در پایان بازدید خود طی گفت و گویی خاطر نشان کرد: امسال دولت با اتفاقات جدیدی مواجه شد، مصرف سوخت ۱۳ درصد افزایش داشته و از ۱۰۱ میلیون به ۱۲۰ میلیون رسیده است.همچنین مسافرت های مردم افزایش خوبی داشته که دولت ضمن استقبال از این‌موضوع، موظف است تسهیلات را برای مردم فراهم کند تا بتوانند از فرصت ها استفاده کنند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: در  روزهای اخیر به چند دلیل، شایعاتی در بحث گرانی بنزین مطرح شد در حالیکه دولت بارها اعلام داشته برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

وی با اشاره به نگرانی مردم از شایعه گرانی بنزین، خاطر نشان کرد: مصوبه ای که محدودیت هایی را در کارت های سوخت جایگاه های سوخت اعمال می‌کرد در دامن زدن به این شایعات بی تاثیر نبود.خوشبختانه از روز گذشته وزارت نفت برای رفع نگرانی مردم بسیج شد.

مخبر با بیان اینکه شرایط جایگاه های سوخت در استان های کشور به روال عادی بازگشته است، تصریح کرد: در برخی استان ها مانند مشهد و اصفهان  شیراز شرایط جایگاه های پمپ‌بنزین به روال عادی بازگشته است و تامین سوخت به خوبی انجام‌میگیرد و در بازدید میدانی که از برخی جایگاه ها در تهران داشتم شرایط عادی است.

به گفته معاون اول رییس جمهور ۱۵ جایگاه براساس گزارشی که مسئول پخش و پالایش تهران ارائه کرده دچار مشکل هستند که تصمیماتی برای رفع مشکلات آنها اتخاد شده و ظرف چند ساعت آینده مشکلات این جایگاه ها رفع خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا