گاز

افزایش مصرف گاز در کشور در سرمای بی‌سابقه اسفندماه

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور با تاکید بر رعایت مصرف گاز در کشور توسط مصرف کنندگان، گفت که بخش خانگی بالاترین مصرف را دارد که بالاتر از ۵۰ درصد تولید کشور می‌شود.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایسنا؛ سعید عقلی اظهار کرد: خواهشمندیم از همه هموطنان در بخش خانگی مسائل بسیار ساده مثل استفاده از وسائل با بازدهی بالا و در بخش تجاری با عدم استفاده از وسائل گرمایشی در فضاهای باز و همچنین در بخش اداری و عمومی و آموزشی، دمای ۱۸ تا ۲۱ را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: ان‌ شاء الله با رعایت این موارد، بتوانیم در این سرمایی که در اسفند ماه طی چند سال گذشته بی‌ سابقه بوده و برودتی که در کشور حکم‌ فرما شده گاز را در همه بخش‌ ها پایدار داشته باشیم.

 مصرف در کدام بخش بیشتر است؟

به گفته او در بخش خانگی بالاترین مصرف را داریم که بالاتر از ۵۰ درصد تولید  کشور می‌ شود؛ در بخش تجاری و عمومی ما حدود ۵۰ میلیون مترمکعب روزانه مصرف می‌شود اما بخش صنایع غیر عمده ما حدود ۶۰ میلیون مصرف دارد که اگر این بخش‌ ها بتواند کمک کنند و دمای متعادل را در ساختمان‌ های اداری هم داشته باشیم، هیچ مشکل خاصی برای تامین گاز نخواهیم داشت.

وی روز گذشته هم گفته بود که پیش‌ بینی می‌ شود مصرف‌گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده طی هفته جاری افزایش ۱۰۰ میلیون مترمکعبی را تجربه کند.

مصرف‌گاز روز (شنبه، پنجم اسفند ماه) در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده به ۵۴۶ میلیون مترمکعب در روز رسید و با توجه به ورود سامانه هوای سرد به کشور که تمامی غرب، شمال‌غرب و شمال کشور و استان‌ های مرکزی، تهران، اصفهان و … را در برگرفته، پیش‌ بینی می‌ شود مصرف در این بخش به حدود ۶۵۰ میلیون مترمکعب در روز برسد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا