برقبهینه ساز مصرف

با ادارات پرمصرف به صورت جدی برخورد خواهد شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از قطع برق یک اداره در این استان خبر داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ حسین قدیمی اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیأت محترم دولت و ابلاغیه استانداری، از تاریخ ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۲ ساعت کاری ادارات از ۶ تا ۱۳ تعیین شده که این موضوع در جهت صرفه‌جویی در مصرف برق در ساعات پیک بار فصل گرم و تابستان می باشد.
قدیمی یادآور شد: تمامی ادارات استان باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد در ساعات اداری نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری به نسبت به مصرف همان روز، کاهش دهند و اداراتی که دارای مولد برق هستند جهت تامین برق خود در ساعات اداری باید از مولدهای تامین برق استفاده نمایند.
وی تاکید کرد: در کلیه ادارات استان کنتورهای هوشمند نصب شده که به صورت لحظه ای میزان مصرف برق رصد می شود و تیم بازرسی جهت کنترل نحوه مصرف ادارات متشکل از بازرسی استانداری و همکاران شرکت های توزیع برق، جهت پایش برق مصرفی ادارات تشکیل شده است که در صورت عدم رعایت الگوی مصرف برق، بار اول تذکر داده شده و اگر تکرار شود این ادارات با قطعی برق مواجه خواهند شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل درخصوص اداره ای که برق آن قطع شده نیز گفت: با توجه به رصد و پایش مکرر مصرف برق شرکت گاز استان متوجه شدیم، که مصرف برق در ادارات این شرکت زیاد می باشد.
حسین قدیمی در ادامه افزود: چندین نوبت تذکراتی جهت کاهش مصرف به این شرکت ابلاغ شد و با عنایت به بی توجه این شرکت برق دو ساختمان آن قطع شد.
این مقام مسئول در پایان از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اداری که متعهدانه، همکاری ارزنده‌ای در اجرای مصوبات هیئت دولت داشته‌اند قدردانی کرده و از معدود اداراتی که همچنان زیرساخت‌های مناسب برای کاهش مصرف برق را فراهم نکرده‌اند درخواست کرد تا با جدیت اقدام به کاهش مصرف برق کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا