برقخورشیدی

با پیگیری ساتبا؛ 25 هزار میلیارد ریال مطالبات سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های تجدیدپذیر پرداخت شد

حواله‌ های سوخت صرفه‌جویی شده در نیروگاه‌ های تجدیدپذیر به ارزش 25 هزار میلیارد ریال به سرمایه‌ گذاران این نیروگاه‌ ها پرداخت شد.

به گزارش دیده بان انرژي و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی‌ وزارت نیرو (پاون)؛ با پیگیری‌ های انجام شده توسط سازمان انرژی‌ های تجدیدپذیر و بهره‌ وری انرژی برق (ساتبا) و با همکاری وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران و همچنین کمیسیون‌ های مجلس شورای اسلامی به‌ ویژه کمیسیون انرژی، حواله‌ های سوخت صرفه‌ جویی شده در نیروگاه‌ های تجدیدپذیر پرداخت شد.
بر اساس این گزارش، مجموع ارزش حواله‌ های سوخت صرفه‌ جویی شده در نیروگاه‌ ها به مبلغ 25 هزار میلیارد ریال (موضوع بند (ی) تبصره (15) در قانون بودجه سال 1400 کل کشور) است که توسط شرکت ملی گاز ایران به سرمایه‌ گذاران این حوزه تحویل و پرداخت شد.
این گزارش حاکی است با پیگیری‌ های ساتبا تحقق این مهم منجر به تسویه بخش قابل توجهی از مطالبات سرمایه‌ گذاران نیروگاه‌ های تجدیدپذیر بخش خصوصی شده است.
بنا بر این گزارش، با استفاده از سایر اعتبارات و ظرفیت‌ های قانونی در بودجه سال 1401 کل کشور، امید می‌ رود باقی مانده مطالبات سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی نیز تا پایان سال جاری تسویه و پرداخت شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا