برقبهینه ساز مصرف

پس از بی‌توجهی به اخطارهای کاهش مصرف برق؛ برق ۳ وزارتخانه پرمصرف قطع شد

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، اشتراک برق ۱۵ نهاد عمومی از جمله سه وزارتخانه را که به اخطارهای کاهش مصرف برق بی‌توجه بودند، قطع کرد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا ؛ «کامبیز ناظریان» مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه با رصد انجام شده توسط سامانه‌های هوشمند، ۱۵ اداره که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده بودند توسط کارشناسان این شرکت شناسایی شده و اخطار دریافت کرده‌ اند، از اعزام گروه‌ های فنی به این اداره‌ ها به‌ منظور قطع برق در روز جاری (یکشنبه، ۲۱ خرداد)‌ خبر داد.

وی گفت: امروز اشتراک برق ۱۵ دستگاه اجرایی شامل سه وزارتخانه، ۲ بانک عامل و ساختمان مرکزی متعلق به یکی از شرکت‌ های بیمه کشور، قطع شده و وصل مجدد جریان منوط به تعهد کتبی بالاترین مقام مسوول این اداره‌ ها مبنی بر رعایت الگوی مصرف ابلاغی خواهد بود.

مدیرعامل برق پایتخت با اشاره به اهمیت رعایت مصوبات هیات دولت درباره کاهش مصرف برق بخش اداری توسط مدیران و مسوولان نهادهای مربوط، کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعت اداری و حداقل ۶۰ درصد کاهش مصرف در ساعت غیر اداری را توسط همه دستگاه‌ های اجرایی، ادارات، بانک‌ ها و نهادهای عمومی غیردولتی الزامی دانست.

ناظریان گفت: پیش‌ از این به شیوه‌ های مختلف اطلاع‌ رسانی لازم در این‌ خصوص صورت‌ گرفته و همه دستگاه‌ های مسوول، موظفند در راستای تأمین برق مصرفی مورد نیاز هم‌وطنان، با جدیت رعایت مصوبه هیات وزیران را در دستور کار قرار داده و اطمینان داشته باشند هیچ‌ گونه اغماضی در برخورد قانونی با اداره‌ های پرمصرف انجام نخواهد شد.

وی، تامین برق مورد نیاز و آرامش و آسایش مشترکان را مهم‌ ترین هدف جاری مجموعه صنعت برق دانسته و با قدردانی از همکاری غالب مشترکان اداری شهر تهران در اجرای طرح‌ های کاهش پیک مصرف برق، خاطر نشان کرد: درصورت تداوم بی‌ توجهی برخی از اداره‌ ها، در مراحل بعدی اسامی اداره‌ های پرمصرف نیز به اطلاع عموم خواهد رسید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا