برق

برنامه‌ریزی توانیر برای مدیریت شبکه برق در تابستان ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت توانیر از برنامه‌ها و اقدامات این شرکت برای مدیریت هرچه بهتر توزیع و مصرف برق در تابستان ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ در این گردهمایی که معاونان هماهنگی توزیع و هماهنگی مالی، پشتیبانی و امور مجامع و جمعی از مدیران ارشد شرکت توانیر به همراه مدیران عامل شرکت های توزیع نیروی برق سراسر کشور حضور داشتند، «آرش کردی» رویکرد شرکت‌های توزیع به مباحثی چون رویت پذیری و کنترل پذیری شبکه، هوشمندسازی، جایگزینی کابل خودنگهدار، کاهش تلفات به زیر ۹ درصد، گسترش اتوماسیون در بهره برداری و… را مستلزم ایجاد تعادل بین خواسته‌ها با واقعیت‌های نقدینگی عنوان و بر ایجاد تعادل نقدینگی در اجرای طرح‌ها تاکید کرد.

وی با اشاره به گستره وسیعی از اولویت‌ها که برای بخش توزیع در تابستان ۱۴۰۳ تعریف شده از شرکت‌های توزیع خواست در اجرای این اولویت‌ها به طور قاعده مند و هم پای سایر شرکت‌ها عمل کنند.

کردی همچنین از تهیه دستورالعمل‌های مدون و منسجم برای بخش‌های خانگی، کشاورزی، صنعتی و اتوماسیون در تابستان آینده خبر داد که از سوی معاونت هماهنگی توزیع توانیر تدوین و در شرف ابلاغ قرار دارد و مدیریت مصرف در بخش خانگی از موضوعات برجسته آن محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توانیر همچنین از لزوم ایجاد تغییرات اساسی در ساختار زمامداری شرکت‌های توزیع خبر داد که ضمن افزایش اختیارات شرکت‌های توزیع، پاسخگویی این شرکت‌ها را به لحاظ درآمد و هزینه بیشتر می‌کند و در عین حال با نظارت‌های منسجم و دقیق مجمع همراه است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا