برقبهینه ساز مصرف

برگزاری سمینار آموزشی مدیریت مصرف مشترکان صنعتی، اداری و تجاری استان اردبیل

سمینار آموزشی مدیریت مصرف، با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌‌گذاری استانداری اردبیل و جمع کثیری از صاحبان صنایع استان، در سالن همایش های شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در ابتدای این سمینار آموزشی، با اشاره به اهمیت توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر در جهت کاهش ناترازی های انرژی گفت: در مقایسه با نیروگاه های حرارتی، نیروگاههای تجدیدپذیر، به دلایل مختلف نظیر، سرعت و سهولت بالای اجرا و نصب، عدم نیاز به سوخت، سازگاری با محیط زیست و …، بایستی در اولویت توسعه قرار گیرد.
حسین قدیمی با عنوان اینکه سهم نیروگاههای تجدیدپذیر در تولید انرژی کشور بسیار ناچیز است گفت: با توجه به اینکه نسبت به پیک مصرف سال گذشته با ناترازی ۱۵ هزار مگاواتی برق مواجه هستیم، با افزایش تولید انرژی های تجدید پذیر این فاصله کاهش یابد.
وی در ادامه با اشاره به قابل کنترل بودن و هوشمندی ۹۵ درصد از مشترکین اداری استان افزود: بیش از ۱۶ هزار کنتور هوشمند در سطح استان نصب شده که در میزان کنترل پذیری مشترکان پرمصرف نقش بسزایی ایفا می کند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از مجتمع های صنعتی و کشاورزی عظیم استان به دلیل تعادل بخشی و استفاده از تکنولوژی های جدید و هوشمند تقدیر کرد و گفت: همکاری های مستمر واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی استان در ارتقا تجهیزات فنی و بروزرسانی آنها در کنار توسعه و اهمیت دادن به تولید بخشی از انرژی مورد نیاز از منابع تجدیدپذیر، کمک شایانی در مدیریت بهینه مصرف انرژی خواهد کرد.
تشکیل کارگروه انرژی با محوریت تجدیدپذیرها در استانداری اردبیل
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌‌گذاری استانداری اردبیل نیز در این سمینار، آب، خاک و انرژی را سه چالش امروز جامعه جهانی عنوان کرد و گفت: کشور ما به لحاظ ساختار جغرافیایی در معرض تهدید حداکثری آسیب های سه عنصر فوق قرار دارد و هر سه مورد این اولویت ها که ارتباط مستقیمی با محیط زیست نیز دارد، باید به نحو احسن مدیریت شود.
بهروز خلیلی با اشاره به ناترازی ۱۰ تا ۱۵ هزار مگاواتی انرژی در کشور افزود: بهینه سازی مصرف انرژی و تولید انرژی از سایر منابع تجدیدپذیر در جبران این مشکلات اثربخش است و اگر نسبت به این مسائل اقداماتی صورت نگیرد، اثرات اقتصادی آن زیانبار خواهد بود.
وی از تاکید استاندار اردبیل به اهمیت تشکیل کارگروه انرژی با محوریت تجدیدپذیرها خبر داد و گفت: در این راستا، جلسات متعددی برگزار شده و واحدهای مشمول را به تولید انرژی های پاک و تجدیدپذیر توصیه شده است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌‌گذاری استانداری اردبیل در پایان با تاکید به اهمیت تولید انرژی های تجدیدپذیر به عنوان یکی از فرصت های سرمایه گذاری در استان اظهار کرد: بسترهای لازم برای سرمایه گذاری های مرتبط با این حوزه در استان فراهم است و تسهیلات ارزی و ریالی قابل توجهی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی در نظر گرفته شده است

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا