برق

تنظیم صادرات و واردات برق متناسب با تقاضای کشور

شرایط آبی سختی در تهران داریم

وزیر نیرو گفت: در شرایط موجود بخصوص در تهران وضعیت سختی به لحاظ آبی داریم و امیدواریم با همکاری مردم وضعیت موجود را مدیریت کنیم.

به گزارش دیده بان انرژي و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ “علی‌اکبر محرابیان” در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره وضعیت آبی و بارندگی کشور‌، اظهار کرد: امیدواریم در آینده شاهد بارش بهتری باشیم و وضعیت سدها بهتر شود، ولی در شرایط موجود به خصوص در تهران وضعیت سختی به لحاظ آبی داریم و از مردم تقاضا داریم با مدیریت خوبی که دارند، کمک کنند تا مشکلی پیش نیاید.
محرابیان خاطرنشان کرد: در حوزه برق با مدیریت خوبی که مردم عزیزمان انجام دادند تابستان را بدون خاموشی در کشور پشت سر گذاشتیم و در بخش خانگی هیچ‌ گونه خاموشی نداشتیم و در دیگر بخش‌ها هم مردم مدیریت خوبی را انجام دادند.
وزیر نیرو تاکید کرد: امیدواریم در حوزه آب هم همین طور باشد. مردم بهتر از ما می‌ دانند وقتی می‌ گوییم شرایط سخت است، خودشان به صورت خودکار مدیریت می‌ کنند، امیدواریم این شرایط در بخش آب هم حاکم باشد.
محرابیان همچنین درباره وضعیت صادرات و واردات برق کشور اظهار کرد: بر اساس قراردادهایی که داریم، در زمان‌هایی که مازاد تولید برق داریم، صادرات انجام می‌ دهیم و زمان‌ هایی که نیاز به برق داریم، واردات انجام می‌ دهیم و در فاز صادرات و واردات برق در تلاشیم تا حداکثر منفعت را برای کشور در نظر بگیریم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا