گاز

توسط شرکت گاز استان البرز انجام شد؛ جلوگیری از یخ‌زدگی رگلاتور با ایجاد تغییرات

سرپرست شرکت گاز استان البرز از تغییر و بازطراحی مجدد رگلاتورهای مورد استفاده در ایستگاه های TBS برای جلوگیری و رفع یخ زدگی در این شرکت خبر داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان البرز؛ کامران ایمانی فولادی سرپرست این شرکت بیان کرد: یخ زدگی رگلاتورهای مورد استفاده در ایستگاه های TBS از جمله مشکلات مهم در شرکت گاز استان البرز بود که در استمرار جریان گاز اختلال به وجود می آورد.

وی با بیان اینکه جریان استاندارد گاز با  60PSI استمرار داد، بیان کرد: یخ زدگی رگلاتورها موجب قطع جریان گاز یا عبور گاز بیش از حد استاندارد مورد نظر شده که منجر به حادثه می شود.

سرپرست شرکت گاز استان البرز خبر داد: این اتفاق در ایستگاه هایی که به تازگی مورد بهره برداری قرار می گیرد به دلیل اینکه خطوط تغذیه جدیدا راه اندازی شده و دارای آب و رطوبت است، در زمان تقلیل فشار گاز، آب موجود در لوله های گاز به تدریج در قسمت شاتاف جمع شده و به دلیل برودت هوا موجب یخ زدگی در رگلاتور شده که به دو حالت قطع جریان گاز مشترکان و به دلیل عدم کنترل شاتاف نسبت به فشار خروجی موجب عبور جریان فشار بیش از حد استاندارد در شبکه توزیع می شد.

وی ادامه داد: کارشناسان شرکت گازاستان البرز با مشاهده این وضعیت به این فکر افتادند در قسمت شاتاف ولو و رگلاتور با طراحی و نصب شیر تخلیه روی رگلاتور تغییراتی ایجاد کنند تا تخلیه آب قبل از یخ زدگی به صورت روزانه به شکل دستی صورت گیرد.

مدیر عامل شرکت گازاستان البرز تاکید کرد: در این فرایند و با خلاقیت کارشناسان شرکت گاز استان البرز از یخ زدگی 18 رگلاتور شاتاف ولو سرخود در 9 ایستگاه TBS در محور کرج به کندوان جلوگیری به عمل آمد و در وقت و هزینه این شرکت صرفه جویی شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا