برق

تولید روزانه یک میلیون مگاوات‌ساعت برق در نیروگاه‌های حرارتی

معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت که از ابتدای سال تاکنون به‌طور متوسط روزانه یک میلیون مگاوات ساعت انرژی در نیروگاه‌های حرارتی تولید شده است.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ ناصر اسکندری افزود: ۸۱ درصد ظرفیت نیروگاهی کشور در اختیار واحدهای تولید برق حرارتی است.

وی ادامه‌داد: نیروگاه‌های حرارتی در چهار ماهه نخست امسال توانستند با تولید بیش از ۱۲۲ میلیون مگاوات ساعت انرژی نقش مهمی در تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور داشته باشند.

اسکندری خاطرنشان‌کرد: ۵۴ درصد از این میزان تولید مربوط به واحدهای سیکل ترکیبی است که میزان تولید انرژی آن‌ها با افزایش پنج‌ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۶۶ میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: همچنین در این میان سهم واحدهای گازی در تولید برق چهار ماهه نخست امسال ۲۵ میلیون مگاوات ساعت و سهم واحدهای بخاری نیز ۲۸ میلیون مگاوات ساعت بوده است.

اسکندری اضافه‌کرد: سال گذشته با افزوده‌ شدن هشت واحد بخار جدید در نیروگاه‌های غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد، سبلان، بعثت پارس جنوبی (۲ واحد) و ارومیه، شاهد جهش تولید نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در سال جاری به‌عنوان واحدهای تولیدکننده برق دوستدار محیط‌زیست هستیم.

وی خاطرنشان‌کرد: تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی از کارآمدترین روش‌های بهبود بازده نیروگاه‌های حرارتی کشور به شمار می‌آید که نه‌فقط برای صنعت برق، بلکه برای محیط‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز بسیار موثر است و در سال‌های آینده شاهد تأثیرات گسترده آن خواهیم بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا