نفت

ثبت بالاترین مقدار تولید نفت ایران پس از تحریم‌ها

مدیرعامل شرکت ملی مناطق‌ نفت‌خیز جنوب گفت: اکنون پس از سال‌ها در بهترین شرایط تولیدی پس از تحریم قرار داریم که با همت سازندگان داخلی، مراکز دانش بنیان و… حاصل شده است.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایسنا، علیرضا دانشی در آیین گشایش چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان با اشاره به اینکه این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای تضارب آرا و نزدیک شدن صنعت و صنعتگران و مراکز دانش‌بنیان است، افزود: امسال بناست این نمایشگاه بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود.

وی ادامه داد: امیدوارم مجموعه‌های نفتی منطقه با همدلی نمایشگاه فاخری را رقم بزنند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تأکید بر اینکه امسال ۲۸۱ مجموعه دانش‌بنیان و مجموعه‌های سازنده تجهیزات و قطعات صنعت نفت، ۲۷ مجموعه فنی و ۴۷ تأمین‌کننده کالا در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد، گفت: از این تعداد ۱۰۹ مجموعه از مراکز دانش‌بنیان حاضرشده مربوط به استان خوزستان و استان‌های غربی کشور است.

دانشی تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ قلم کالا از تجهیزات بالادستی صنعت نفت بومی‌سازی شده است.

‌وی با بیان اینکه ۷ هزار و ۵۰۰ قلم کالای اساسی که به‌دلیل تحریم، دولت گذشته را در حوزه تولید نفت زمین‌گیر کرده بود، در دستور ساخت داخل قرار گرفت، گفت: در دولت سیزدهم با اراده و تصمیم درست مجموعه صنعت ۶۸ درصد پیشرفت در این زمینه داریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب یکی از گلوگاه‌های صنعت نفت را ساخت ماشین‌های دوار دانست و افزود: ساخت داخل این دستگاه‌ها در صنعت نفت به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود.

دانشی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه از پنج قلم تجهیزات رونمایی خواهیم کرد، ادامه داد: حدود ۸ قرارداد ویژه نیز امضا می‌شود که یکی از این قراردادها با مراکز دانش‌بنیان است.

وی ارزش قراردادهای امضاشده طی دو سال اخیر را ۸.۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه ۹ قرارداد با مراکز دانش‌بنیان و مجموعه‌های دانشگاهی از جمله دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه شهید چمران اهواز، پارک علم و فناوری و… با حجم  ۲۱۰ میلیارد تومان امضا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تأکید کرد: اکنون پس از سال‌ها در بهترین شرایط تولیدی پس از تحریم قرار داریم که با همت سازندگان داخلی، مراکز دانش‌بنیان و … حاصل شده است.

دانشی با بیان اینکه امسال ۷۷ پروژه ساخت داخل هدف‌گذاری شده که تا امروز ۶۷ پروژه افتتاح شده است، افزود: به همت سازندگان و مراکز دانش‌بنیان دو مجموعه ویژه، یکی در غرب و شرق اهواز ایجاد می‌شود تا به پایداری تولید و توسعه پایدار صنعت نفت در خوزستان و رفع بیکاری کمک کند.

وی ادامه داد: مرکزی ویژه برای ازدیاد برداشت با تأیید هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در اهواز ساخته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تأکید کرد: ساخت مجموعه تجهیزات صنعت نفت، ایجاد گمرک اختصاصی تجهیزات صنعت نفت و استفاده از مجموعه نمایشگاهی از دیگر برنامه‌های در دستور کار است.

دانشی تصریح کرد: صدور خدمات فنی – مهندسی را جز جدایی‌ناپذیر توسعه کشور می‌دانیم و به‌دنبال آن هستیم.

به گزارش ایسنا، چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان از ۲۴ تا ۲۷ دی‌ماه (یکشنبه تا چهارشنبه) در اهواز دایر خواهد بود و تازه‌ترین دستاوردهای ساخت داخل در حوزه تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت معرفی خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا