کسب و کار

جلسه رئیس شبکه نانوفناوری کشورهای اسلامی با هماهنگ‌كننده كل “كامستك”

دكتر حمید اميدوار رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و رئیس شبكه INN طی نشستی با دكتر محمد اقبال چودهري (iqbal choudhary)، هماهنگ‌كننده كل “كامستك” كميته دائمي همكاري‌هاي علمي و فناوري سازمان همكاري اسلامي درخصوص تقویت ارتباطات شبکه INN و کامستک گفتگو کرد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ این جلسه با حضور دكتر پيمان صالحي معاون پژوهشي وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دكتر ايماني دبير شبكه INN و مهندس ميرزايي مدير دفتر رياست، روابط عمومی و تعاملات بین دستگاهی پژوهشگاه مواد و انرژي در محل هتل اسپيناس برگزار شد.
در این جلسه دكتر ايماني به شرح فعاليت‌هاي شبكه، برنامه هاي آتي و ملزومات ارتباط و همكاري متقابل با كامستك پرداخت كه مورد استقبال دکتر چودهري و برگزاری ادامه جلسات مبني بر تقويت ارتباطات و همكاري هاي مشترك مورد موافقت طرفین قرار گرفت.

گفتنی است پژوهشگاه مواد و انرژی یکی از پژوهشگاه‌های مستقل و زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. این پژوهشگاه از چهار پژوهشکده سرامیک، نیمه هادی‌ها، انرژی و پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته تشکیل شده‌است كه در ۱۲ گروه تخصصی به فعالیت های تحقیقاتی در زمینه های مرتبط با مواد و انرژی می پردازند. این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است. سرلوحه اهداف پژوهشگاه، توسعه علوم و فناوری در زمینه‌های بنیادی، كاربردی و توسعه‌ای است كه از طریق اجرای پروژه‌های مربوط تحقق می‌یابد. علاوه بر این، پژوهشگاه تربیت محقق و پژوهشگر مورد نیاز كشور را از طریق برگزاری دوره‌های تحصیلات تكمیلی در سطوح دكتری‌تخصصی و كارشناسی‌ارشد و نیز آموزش‌های كوتاه مدت تخصصی داخلی و خارجی برای انتقال تجربه‌های فنی به عهده دارد. پژوهشگاه مواد و انرژی به‌عنوان قطب تخصصی مواد و انرژی کشور با پشتوانه بیش از چهل و هشت سال تجربه تحقیقاتی، برخورداری از اعضای هیات‌علمی متخصص، تجهیزات آزمایشگاهی منحصر به فرد و شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی وابسته به معاونت علمی و فناوری کشور، نقش مهمی در توسعه علم و فناوری و بهبود كیفیت صنعت نوپای كشور به عهده دارد. این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا