خورشیدی

درآمد ۷۰ میلیون تومانی شهروند سیستان و بلوچستانی از پنل خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: یک شهروند زاهدانی، با استفاده از تولید انرژی برق از طریق پنل خورشیدی توانسته حدود ۷۰ میلیون تومان درآمد، طی یک دوره ۲ ماهه داشته باشد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از برق نیوز؛ خلیل عوض‌زاده اظهار داشت: مالک یک واحد صنعتی شهر زاهدان با استفاده از ظرفیت انشعابات منصوبه واحد خود توانسته از ۲ دستگاه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۵۰ کیلوواتی استفاده نماید.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: یکی دیگر از واحد‌های تولیدی برق زاهدان واحدی مسکونی است که با نصب سه دستگاه نیروگاه خورشیدی سه تا پنج کیلوواتی در سال ۹۵، طی دوره قرائت اخیر، از درآمد حدود ۲۱ میلیون تومانی بهره‌ مند شده است.
وی با بیان اینکه یکی از مزایای سرمایه‌ گذاری در بخش نیروگاه‌ های خورشیدی، اعمال ضریب افزایشی خرید محصول تولیدی است، گفت: با توجه به زمان نصب پنل‌ های خورشیدی، ضریب افزایشی خرید محصول تولیدی اعمال می‌ شود به گونه‌ ای که فردی با میزان تولید انرژی برابر در سال ۹۵، از درآمد حدود سه برابری به نسبت فردی که سال‌ جاری اقدام به نصب پنل خورشیدی کرده باشد برخوردار است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرمایه‌ گذاری در حوزه انرژی‌ های خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب تا سقف ۲۰۰ کیلووات در حوزه این شرکت است، افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی خارج از محدوده ظرفیت انشعاب از طریق سازمان ساتبا انجام می‌ شود.
وی تصریح کرد: سرمایه‌ گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از فرصت‌ های مناسب در سیستان و بلوچستان است که علاقه‌ مندان می‌ توانند ضمن مطالعه بخش انرژی‌های تجدیدپذیر مندرج در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با شماره ۳۱۱۳۷۲۱۱ دفتر انرژی‌ های تجدیدپذیر این شرکت جهت دریافت راهنمایی لازم تماس برقرار کنند.
لینک کوتاه: http://didebanenergy.ir/?p=1860

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا