آببرق

رفع مشکلات آب و برق البرز تا دو سال آینده

استاندار البرز با تشریح دستاوردهای سفر وزیر نیرو در حوزه آب و برق استان، گفت: در این سفر پنج هزار میلیارد تومان پروژه مصوب و قرار شد همه آنها دو ساله به نتیجه برسد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از خبرآنلاین؛ مجتبی عبدالهی در نشست خبری که به منظور تشریح دستاوردهای سفر وزیر نیرو به البرز در استانداری البرز برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان افزود: هتک حرمت قرآن توهین به تمام ادیان جهان است و وظیفه هر انسان آزاده‌ای است که در برابر این عمل ساکت ننشیند و از عامل یا عاملان آن برائت بجوید.

وی در ادامه با بیان اینکه به مردم این قول را داده بودیم که با تمام توان و انرژی و به صورت شبانه روزی در البرز کار و فعالیت کنیم، گفت: در یک جلسه گفتم قول می‌دهیم هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم. سر قول و تعهد هستیم و تا زمانی که مسئولیت داریم به دور از هر گونه نگاه و فقط و فقط با نگاه خدمتگزاری از هیچ کوشش و خدمتی دریغ نمی‌کنیم و نگاه ما این است که همه خواسته های مردم را رسیدگی و به آنها جواب مثبت بدهیم.

استاندار البرز ادامه داد: با تیم خوبی که در استان البرز داریم نگاه ما این بوده که مشکلات و زیرساخت‌های البرز که از گذشته دچار بودیم در ابعاد مختلف پیگیری و مسائل تا آنجایی که امکان پذیر است را حل کنیم. مجدد از مردم خوب استان پوزش می‌خواهیم به جهت مشکلاتی که در دو هفته گذشته در ارتباط با قطع برق و به تبع آن قطع آب داشتیم.

وی توضیح داد: به خاطر مصرف بیش از حد و ناترازی و کمبود برق، ناخواسته برق برخی محلات برق قطع می‌شد و این اتفاق باعث می‌شد که به خاطر قطع پمپ آب در برخی محلات دچار قطع آب شویم.

استاندار البرز با بیان اینکه هفته گذشته با دعوت از وزیر محترم نیرو مصوبات خوبی گذراندیم، گفت: تقریبا ۳۰ درصد از مصرف آب استان از سد و ۷۰ درصد از چاه تامین می‌شود.البته آب چاه مشکلی ندارد و مطلوب است ولی در تلاش هستیم که این میزان را به ۵۰ درصد برسانیم.

وی افزود: در دو سال گذشته سهمیه‌ای دریافت شد و سهمیه البرز از دو سد کرج و طالقان از ۵۵ میلیون مترمکعب در سال به ۱۱۰ میلیون مترمکعب رسید. در بازدید وزیر نیرو درخواست کردیم ۵۰ میلیون مترمکعب دیگر هم اضافه شود تا به ۱۶۰ میلیون مترمکعب برسد.

این مسئول خاطرنشان کرد: الان شبکه لوله گذاری و برداشت از دو سد تکمیل نیست و به نوعی گنجایش برداشت ۱۱۰ میلیون مترمکعب را نداریم که در آینده محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش سهمیه آب در استان یکی از مصوبات بود، گفت: ضمن افتتاح تصفیه خانه شماره دو، برای استفاده از سهمیه آب، تکمیل لوله گذاری و سه موضوع مهم مصوب شد. افزایش سهمیه و تکمیل رینگ سراسری، ساخت تصفیه خانه متعدد که یکی شماره سه است و ساخت مخزن آب در استان مصوب شد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: ما در استان با کمبود مخزن آب که آب را نگهداری کند مواجه هستیم، بر همین اساس ساخت ۱۱۰ هزار مترمکعب مخزن مصوب شد.

وی به اهمیت تامین آب مناطق غربی استان اشاره کرد و گفت: انتقال آب سد طالقان به هشتگرد، نظرآباد و اشتهارد از سال گذشته شروع شد که اکنون شبکه آب اشتهارد با ۴۲ کیلومتر لوله گذاری به سه چاه در نظرآباد متصل شده و تا هفته دولت آب از سد طالقان به هشتگرد، نظرآباد و اشتهارد خواهد رسید. با چشم انداز سال ۱۴۳۰، با این اقدام مشکل آب اشتهارد حل می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه برق هم برای اولین بار در البرز، پست ۴۰۰ کیلو ولت باغستان افتتاح شد، گفت: این پست برای اولین بار زده شد و قرار شد یک پست ۴۰۰ کیلو ولت در کمالشهر؛ یکی در اشتهارد و یک پست ۲۳۰ کیلوولت هم برای نظرآباد احداث شود. قرار شد پست کمالشهر یک ساله و اشتهارد هم تابستان ۱۴۰۴ افتتاح شود.

وی هزینه ساخت پست باغستان را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: هر کدام از این پست ها ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

عبدالهی تصریح کرد: مصوباتی که با وزیر نیرو داشتیم مجموعا پنج هزار میلیارد تومان بود و قرار است همه، دو ساله انجام شود. اگر این اتفاق بیفتد در حوزه آب و برق مشکلی نخواهیم داشت.

وی به مشکلاتی که در حوزه تولید برق داشته باشیم اشاره کرد و گفت: الان ۲۵۰ مگاوات برق کم داریم و قرار شد برای تولید برق در نیروگاه منتظر قائم یک مجموعه با ظرفیت ۵۰۰ تا هزار مگاوات ساخته و به شبکه سراسری متصل و کمبود خود را از آن برداشت کنیم.

وی از تصمیم‌گیری برای ساخت نیروگاه خورشیدی در اشتهارد و نیاز به مشارکت بخش خصوصی هم گفت و تصریح کرد: زباله سوز هم قرار است در استان ساخته شود؛ این دستگاه زباله سوز ۱۹ تا ۲۰ مگاوات برق تولید می‌کند و می‌تواند برق یک شهر کوچک را تامین کند.

استاندار البرز در بخش دیگری از این نشست خبری به ملاقات‌های مردمی و مصوبات سفر رئیس جمهور اشاره و اعلام کرد: تاکنون به همراه مدیران با ۳۰ هزار نفر از مردم ملاقات داشته‌ایم و ۵۵ درصد از مصوبات سفر رییس جمهور هم محقق شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا