نفت

روند افزایشی قیمت نفت معکوس شد

قیمت نفت در معاملات روز جمعه بازار آسیا کاهش پیدا کرد اما تحت تاثیر آمار اقتصادی قوی آمریکا، تدابیر محرک مالی چین و کاهش تولید اوپک پلاس، در مسیر ثبت پنجمین رشد هفتگی متوالی پیش می‌رود.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایسنا؛ بهای معاملات نفت برنت ۴۲ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۸۳ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید اما در مسیر ثبت ۳.۵ درصد رشد هفتگی قرار دارد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۷۹ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید اما به سوی رشد هفتگی ۳.۶ درصدی پیش می‌رود.

قیمت نفت در معاملات روز گذشته تحت تاثیر گزارش‌های درآمد قوی و اطلاعاتی که نشان داد اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم، سریع‌تر از حد انتظار رشد کرده و نگرانی‌ها نسبت به کندی اقتصاد جهان را ملایم کرد، افزایش داشت.

وزارت بازرگانی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم، ۲.۴ رشد کرده که بالاتر از نرخ یک ۱.۸ درصدی پیش بینی شده بود. این آمار از این دیدگاه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا حمایت کرد که اقتصاد می‌تواند به فرود نرم دست پیدا کند.

چشم انداز اجرای تدابیر محرک مالی بیشتر از سوی چین به خصوص در بخش املاک، تا حدودی از قیمت‌ها پشتیبانی کرده است. بازارها همچنین منتظر نشست بعدی کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در چهارم اوت برای اعلام تصمیم درباره ادامه کاهش تولید داوطلبانه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، اما افزایش اخیر نرخ‌های بهره توسط بانک‌های مرکزی بزرگ جهان که با هدف مهار تورم انجام گرفته، پرسش‌هایی را درباره تقاضاهای بلند مدت برای سوخت برانگیخته است. بانک مرکزی آمریکا چهارشنبه هفته جاری، نرخ‌های بهره را به میزان یک چهارم درصد افزایش داد و بانک مرکزی اروپا هم روز پنجشنبه اقدام مشابه را دنبال کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا