برق

رکوردزنی مصرف برق کشور در این هفته!

معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: با توجه به پایداری هوای گرم تا پایان هفته جاری در کشور، پیش‌بینی می‌شود مصرف برق در روزهای آینده، دوباره از مرز ۷۲ هزار مگاوات عبور کند.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از دنیای اقتصاد؛ حمید رضا پیرپیران در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، اظهار کرد: روز یکشنبه هوای گرمی در بیشتر نقاط کشور حاکم بود؛ بنابراین اوج مصرف برق از ۷۱ هزار مگاوات فراتر رفت.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود همه مناطق کشور تا پایان هفته هوای گرمی را داشته باشند که در روزهای اخیر شمال کشور هوای خنک‌تری داشت، اما براساس پیش‌بینی‌ها مناطق شمالی نیز پایان هفته هوای گرمی را خواهد داشت؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود اوج مصرف برق تا پایان هفته از ۷۲ هزار مگاوات نیز فراتر رود.

معاون توانیر اظهار داشت: از مردم درخواست می‌کنیم با استفاده بهینه از انرژی‌برق به صنعت برق کمک کنند تا بتوانیم برق پایداری را برای همه هموطنان در سراسر کشور تامین کنیم.

وی ادامه داد: در موضوع پاداش صرفه‌جویی که از ابتدای خرداد شروع شده است و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت، اگر مشترکان نسبت به سال گذشته بتوانند مصرف خود را کاهش دهند از پاداش صرفه‌جویی بهره‌مند خواهند شد.

پیرپیران بیان کرد: کشور به لحاظ الگوی مصرف برق به پنج منطقه تقسیم می‌شود، در استان‌هایی که هوای معتدل‌تری دارند الگوی مصرف به ازای هر ماه ۳۰۰ کیلووات ساعت است و در مناطق گرمسیر یک تا چهار، الگوی مصرف به ازای هر ماه به ترتیب ۳ هزار، ۲ هزار، هزار و ۴۰۰ کیلووات ساعت است.

وی گفت: افراد برای اطلاع از مصرف برق خود کافی است روی لینکی که در پیامک‌برق مصرفی‌شان آمده، کلیک کنند و از آن طریق وارد سامانه برق من شوند، در این سایت با مشاهده قبض از کلیات آن آگاه خواهند شد و برای دریافت اطلاعات بیشتر و اینکه در کدام منطقه محسوب می‌شوند کافی است روی قسمت جزئیات کلیک کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا