برق

سال گذشته ۸۳ درصد مشترکان خانگی در استان اردبیل مشمول قبض برق رایگان شدند

قدیمی در نشستی که در آستانه هفته صرفه جویی برق، در جمع اصحاب رسانه در محل سالن جلسات شهید سیمانی ستاد شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد به تشریح جزییات دریافت قبض برق رایگان پرداخت .

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ قدیمی گفت : سال گذشته ۳۳۸ هزار مشترک خانگی مشمول پاداش صرفه جویی شدند که ۸۳ درصد مشترکان خانگی در استان را شامل می شود و ۱۸ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی دریافت نمودند.
وی اظهار داشت: جزئیات طرح پاداش امسال وزارت نیرو نسبت به سال گذشته ۲ تغییر داشته که آن را جذاب‌تر کرده است.
نخست آن‌که سال گذشته فقط مشترکان در محدوده الگوی مصرف می‌توانستند از پاداش صرفه جویی بهره‌مند شوند اما امسال همه مشترکان می‌توانند مشمول این طرح باشند. تغییر دوم آن است که میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف برق مشترکان ، متفاوت بوده و هر چه میزان مصرف بیشتر باشد و مشترک در پله‌های بالاتر مصرفی قرار داشته باشد، رقم پاداش هر کیلووات ساعت برق نیز کمتر می‌شود.
مبنای محاسبه پرداخت پاداش هم، میزان کاهش مصرف برق نسبت به دوره مشابه سال گذشته می باشد.
وی افزود : سال گذشته پاداش مدیریت مصرف برق ۵ برابر تعرفه بود اما امسال این پاداش تا ۲۰ برابر تعرفه قبوض برق افزایش یافته است و مشترکان در صورت کاهش مصرف برق مشمول طرح پاداش شده ، می‌توانند قبوض برق خود را رایگان کنند و از شرکت‌های توزیع بستانکار شوند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان در ادامه جزئیات طرح پاداش ۲۰ برابری مشترکان خانگی را برای حاضرین تشریح کرد .
قدیمی اظهار داشت : مصرف مشترکان از ۰ تا ۱۵۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت مبلغ ۲۰۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه ی قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد.
اگر مصرف مشترکین از ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت ۱۵۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه با قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد.
و از ۳۰۰ تا ۴۵۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت مبلغ ۱۰۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه ی قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد.
و از ۴۵۰ تا ۷۵۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱ کیلووات ساعت مبلغ ۵۰۰ تومان پاداش صرفه جویی با مقایسه با قبض ماه مشابه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌گردد.
وی افزود: الگوی تعیین شده در ماه‌های غیر گرم ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه و برای مناطق عادی در ماه‌های گرم ۳۰۰ کیلووات ساعت است و در مناطق گرمسیری این عدد ۱۰ برابر می‌شود که ۳ هزار کیلووات ساعت است و در استان اردبیل ، پارس آباد ، بیله سوار ، اصلاندوز و جعفر آباد جزو مناطق گرمسیری ۴ می باشند و مشترکان این مناطق می توانند با خاموش کردن کولر اضافی و قراردادن دمای کولر گازی بر روی دمای آسایش ۲۴ درجه مشمول پاداش صرفه جویی برق شوند .
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل ضمن تاکید بر رعایت مدیریت مصرف برق در ایام گرم سال خصوصا فصل تابستان گفت : در ساعات اوج مصرف که از ساعت ۱۱ تا ۱۷ و ۱۸ تا۲۲ است از کلیه هم استانی های عزیز درخواست می شود جهت تامین برق پایدار مصرف برق خود را مدیریت نمایند که این امر علاوه بر تامین حداکثری بخش تولید کشور، منجر به دریافت پاداش های بی سابقه و کاهش مبلغ قبوض مشترکین خانگی نیز خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا