برقبهینه ساز مصرف

سخنگوی صنعت برق: طرح‌های تشویقی برای صرفه‌جویی مصرف برق اجرا می‌شود

 سخنگوی صنعت برق گفت: سال گذشته برنامه طرح‌ های تشویقی برای کاهش مصرف با مشارکت بسیار خوب هموطنان روبرو شد و در مدیریت مصرف برق کشور تاثیر بسیاری گذاشت، لذا امسال نیز این طرح در سطحی وسیع‌ تر اجرا خواهد شد.

به گزارش دیده بان انرژي و به نقل از ایرنا ؛ مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه برخی از اقدام‌ های مدیریت مصرف توسط مصرف‌ کنندگان اجرا می‌ شوند، اظهار داشت: سال گذشته در این حوزه برنامه‌ های بسیار خوبی مانند ۵ =۱ تدوین و اجرا شد که در پی آن شاهد همکاری خوبی از سوی مردم بودیم؛ به طوری که ۴۰ درصد از مشترکان در این طرح مشمول دریافت پاداش صرفه‌ جویی شدند و یک‌ سوم از این ۴۰ درصد نیز بستانکار شدند یا قبض رایگان دریافت کردند.

وی افزود: امسال نیز وزارت نیرو در مراحل پایانی تدوین این برنامه است و به محض اینکه به اتمام برسد اطلاع رسانی دقیق به مردم عزیز انجام خواهد شد.

مصطفی رجبی مشهدی گفت: هر سال در قانون بودجه پیش‌ بینی می‌ شود که از مشترکان چقدر بابت بیمه وسایل برقی یا حوادث ناشی از مشکلات نوسان برق دریافت شود که در قانون بودجه مبلغ کمی برای این موضوع تعیین می‌ شود، به همین دلیل شرکت‌ های بیمه‌ گذار در سال‌ های قبل رغبت به همکاری برای ارائه خدمات نداشتند و مناقصه مربوط به آن باید چند بار تکرار شود، اما در سال ۱۴۰۲ تلاش می‌ کنیم فرآیند انجام کارهای اداری بیمه و انتخاب شرکت بیمه‌ گذار کوتاه‌ تر شود.

سخنگوی صنعت برق خاطر نشان کرد: در این خصوص سامانه‌ ای نیز وجود دارد به آدرس bime.tavanir.org.ir که می‌ توان اطلاعات خسارت وارده را در آن ثبت کرد. امیدوارم امسال با تأمین برق پایدار مشکلی در خصوص نوسانات برق و مشکلاتی از این دست نداشته باشیم و یا در حداقل ممکن باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا