برقبهینه ساز مصرف

شورای سیاست گذاری جایزه ملی بهره‌وري انرژی برق با حضور معاون وزیر نیرو تشکیل جلسه داد

دومین جلسه شورای سیاست گذاری جایزه ملی بهره‌وری انرژی برق با حضور محمود کمانی، معاون وزیر نیرو و ریاست سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ، در محل سازمان ساتبا برگزار شد و اعضای حقوقی شورای سیاست گذاری مشخص شدند.
به گزارش دیده بان انرژي و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق؛ یکی از برنامه‌های وزارت نیرو در دولت سیزدهم، بهینه سازی و مدیریت مصرف انرژی از طریق فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی عمومی در این حوزه‌ است.
در همین راستا شهریور ماه سال جاری طرح “جایزه ملی بهره‌وری انرژی برق” توسط محمود کمانی، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق، (ساتبا) برای اولین بار در کشور مطرح و اجرایی شد.
به همین منظور دومین جلسه شورای سیاست گذاری جایزه ملی بهره‌وری انرژی برق در سازمان ساتبا برگزار و اعضای حقوقی شورای سیاست گذاری مشخص شدند.
در این جلسه محمود کمانی به عنوان رئیس شورا، سید محمد مهدی پیغمبرزاده نائب رئیس، هومن صادقی دبیر و همچنین 10 نماینده از ارگان‌های مختلف به عنوان اعضای شورا معرفی شدند.
در ادامه نیز دبیرخانه اجرایی، کمیته‌های علمی و ارزیابان تشکیل و شرح وظایف هر قسمت مشخص شدند.
بر اساس این گزارش، از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح جایزه ملی بهره‌وری انرژی برق می‌توان به ترویج و ارتقای آگاهی جامعه در حوزه بهره‌وری انرژی برق، ترویج استانداردهای سیستم مدیریت انرژی و معیار مصرف بهینه برق، ایجاد انگیزه و تحرک برای توسعه بهره‌وری انرژی در کشور، تقدیر از نمونه‌های موفق کشوری در حوزه بهره‌وری انرژی برق، توسعه دستیابی به اهداف سازمانی با استفاده از مفاهیم مدیریت انرژی و ایجاد بستر معرفی الگوهای برتر در بخش های مختلف فناورانه، صنعتی، مالی و سرمایه‌گذاری اشاره کرد.
دامنه و ساختار جایزه ملی بهره‌وری انرژی برق در سال اول اجرا، پنج حوزه فرآیندهای صنعتی و صنایع انرژی بر، تجهیزات برقی و لوازم خانگی برقی، ساختمان ( مسکونی و غیر مسکونی)، شرکت‌های دانش بنیان و فناور و پروژه‌های برتر صرفه جویی را شامل می‌شود.
البته گفتنی است که در سال‌های آینده دامنه شمول این جایزه با نظر اعضای شورای سیاست گذاری گسترده‌تر می‌شود.
روند اهدای جایزه بدین صورت است که کمیته ارزیابان اظهارنامه‌های متقاضیان را در پنج حوزه مذکور بررسی کرده و برترین‌های هر حوزه را معرفی می‌کنند تا شرکت‌ها تندیس و دیپلم افتخار خود را با نظر و تایید شورای سیاست گذاری در سه سطح طلایی، نقره‌ای و برنزی از سازمان ساتبا دریافت کنند.
این جوایز در اول خرداد سال 1402 مصادف با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف به شرکت‌های برتر در هر حوزه اهدا خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا