برق

فیدرهای عمومی استان اردبیل دو مورد افزایش یافت

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از بهره برداری دو فیدر عمومی دیگر در سطح استان خبر داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ ناصر عبدالهیان اظهار داشت: در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ فیدر ۴ پست ۲۰ / ۶۳ اردبیل شرقی مربوط به مدیریت امور ۲ برق اردبیل با بار حدودی ۱۲۰ آمپر برق دار شد.
عبدالهیان ادامه داد: این خط جدید تغذیه کننده موجب تعدیل بار خطوط مجاور شده و فیدر ۳ پست اردبیل شمالی از حالت بحرانی خارج می کند.
وی افزود: فیدر مذکور شهرک سینا و کلخوران را تامین بار نموده و تعداد نقاط مانور نیز به تعداد ۳ مورد افزایش یافته است.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در ادامه از بهره برداری فیدر جدید در شهرستان خلخال خبر داده و اعلام کرد: در مورخه ۲۴ خرداد ماه سال جاری فیدر ۷ پست ۲۰ / ۶۳ / ۲۳۰ کیلوولت خلخال با بار حدودی ۸۵ آمپر برقدار و فیدر ۳ پست مذکور از حالت بحرانی خارج شده است.
ناصر عبدالهیان گفت: فیدر مذکور قسمت هایی از سطح شهر خلخال را تغذیه نموده و تعداد نقاط مانور نیز به تعداد ۲ مورد افزایش یافته است.
عبدالهیان تصریح کرد: با بهره برداری از این دو فیدر جدید تعداد فیدرهای عمومی در سطح شرکت به تعداد ۱۱۵ مورد و فیدرهای اختصاصی به ۳۲ مورد افزایش یافته است.
وی در پایان قابلیت جابجایی بار در زمان خاموشی ها و کاهش نرخ انرژی توزیع نشده را از دیگر مزایای به مدار آمدن این فیدر جدیدالاحداث عنوان کرد.
لازم به توضیح است فیدر یک کابل الکترونیکی یا گروهی از هادی‌ های الکتریکی است که برق را از یک منبع مرکزی بزرگ‌تر به یک یا چند مرکز توزیع ثانویه یا شعاعی انتقال می‌ دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا