برقبهینه ساز مصرف

مانور فراگیر حل مشکلات شبکه برق در منطقه اصلاندوز برگزار می‌شود

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل از برگزاری مانور فراگیر حل مشکلات ضعف برق شهرستان اصلاندوز خبر داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ حسین قدیمی روز جمعه با حضور در شهرستان اصلاندوز در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان حاضر شد تا در خصوص پروژه های در حال اجرای این شهرستان و راهکارهای مدیریت مصرف برق در ایام پیک تابستان با مردم این شهرستان گفتگو کند.
قدیمی در سخنرانی بین الصلاتین نماز جمعه گفت: در شهرستان اصلاندوز دو عدد پست ۶۳ کیلوولت احداث شده است و این نشانه این است که مصرف برق در این شهرستان زیاد می باشد.
وی به هزینه بالا و زمان بری و زحمت فراوان تولید برق در نیروگاه ها اشاره کرده و گفت: ۳۶ درصد از مشترکان مربوط به بخش خانگی می باشند که درصورت اعمال ۱۰ درصد صرفه جویی در این بخش می توانیم بدون هیچگونه مشکلی از پیک بار تابستان با موفقیت عبور کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل به تشریح دو طرح وزارت نیرو برای مشترکان خانگی پرداخته و گفت: یکی از این طرح ها، پرداخت پاداش سراسری مشترکان خانگی است که درصورتی که در چهار ماهه ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور نسبت به سال قبل مصرف خود را کاهش دهند به ازای هر کیلووات ساعت، تا ۲۰۰۰ تومان پاداش دریافت خواهند کرد.
حسین قدیمی ادامه داد: تا امروز از بین ۷۳ درصد مشترکانی که برای آنها قبض صادر شده است ۴۰ درصد از این پاداش برخوردار شده اند که مبلغی بالغ بر ۵ میلیارد و ۳۰۷ هزار تومان می باشد.
قدیمی افزود: مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند مشمول افزایش پلکانی تعرفه برق خواهند شد که هزینه قبض برق آنها به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت.
وی به راهکارهای مدیریت مصرف هم اشاره کرده و اظهار داشت: استفاده از نور طبیعی به جای روشن کردن لامپ ها در روز، خاموش کردن کولر اضافی، تنظیم کولر گازی بر روی دمای آسایش(۲۴ درجه) و استفاده از کولر آبی با دور کند، استفاده از دستگاه های پرمصرف در ساعات ۱۰ شب تا ۱۰ صبح و خرید لوازم خانگی با رده انرژی A از جمله راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق می باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در ادامه به همراهی بخشدار مرکزی اصلاندوز از مسیر فیدر فشار متوسط ۲ بران بازدید کرد.
حسین قدیمی در این بازدید گفت: باتوجه به جمع بندی نتایج بازدید اخیر همکاران از مشکلات اهالی شهرستان اصلاندوز در خصوص افت ولتاژ، عملیات مانور اقدام فراگیر بر روی فیدر های تغذیه کننده فشار متوسط بخش مرکزی و بران از توابع این شهرستان انجام خواهد یافت.
در این بازدید که معاون بهره برداری و دیسپاچینگ و معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت هم حضور داشتند راهکارهای رفع این مشکلات بررسی شد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل در پایان خاطر نشان کرد: در هفته آینده شاهد اجرای اولین مرحله از سلسله اقدامات مانور جهادی و فراگیر در برق اصلاندوز خواهیم بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا