کسب و کارگاز

مخازن فرسوده تاکسی‌های دوگانه‌سوز رایگان تعویض می‌شود

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز طرحی برای تعویض رایگان مخازن فرسوده تاکسی‌های دوگانه‌سوز خبر داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ سعید رحمان‌سالاری افزود: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد این مجوز به وزارت نفت داده شده است که مخازن تاکسی‌های فرسوده به صورت رایگان تعویض شود.

وی گفت: مالکان خودروهای گازسوز که تاریخ انقضای مخزن آنها فرار سیده است (۱۵ سال سن)، از امروز (سه‌شنبه، ۳۰ آبان‌) می‌توانند با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir برای تعویض مخزن خود ثبت‌نام و پس از دریافت نوبت از نزدیک‌ترین کارگاه، مخزن خودرو خود را تعویض کنند.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: فهرست خودروهایی که عمر مخازن آنها پایان یافته است، توسط وزارت کشور به این مدیریت اعلام شده و بر اساس آن فهرست، خودروها قابل شناسایی و قادر به ثبت‌نام در سایت اعلام‌شده خواهند بود.

رحمان سالاری ادامه‌داد: مالکانی که پس از ثبت‌نام، پیامک مشمول نبودن دریافت کردند، لازم است به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و چنانچه مخازن فرسوده و معیوب تشخیص داده شود، از طریق مراکز معاینه خودرو یاد شده به اتحادیه تاکسیرانی استان برای تعویض مخازن معرفی می‌شوند.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه طرح تعویض مخازن فرسوده از امروز آغاز می‌شود، گفت: این طرح به‌صورت کاملاً رایگان و از محل مصوبه ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر اجرایی شده است و کارگاه‌ها حق دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای برای تعویض مخزن ندارند.

رحمان سالاری بیان‌داشت: این طرح توسط کارگاه‌ های منتخب انجام می‌شود و نوبت‌دهی برای تعویض کمتر از یک هفته انجام خواهد شد.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های صنعت سی‌ان‌جی و صنایع وابسته، تاکید کرد: همه کیت‌ ها و مخازن ساخت کشور ایران است و از محل این طرح می‌ توان نزدیک‌ به ۱۰۰ هزار مخزن خودرو را تعویض کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا