برقبهینه ساز مصرف

مدیرعامل مپنا عنوان‌کرد: خلق ثروت و صرفه‌جویی در مصرف انرژی با تولید خودرو برقی

مدیرعامل مپنا گفت: تولید خودرو برقی برای اقتصاد کشور عملی است که باید با جدیت دنبال شود و تحقق این امر برای خلق ثروت در کشور و صرفه‌جویی در مصرف انرژی موثر خواهد بود.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا ؛ «عباس علی‌آبادی» در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان این‌که شارژرهای متنوعی در شرکت مپنا به تولید رسیده که به سایر کشورها نیز صادر می‌شود، خاطرنشان‌کرد: به‌جز اقدامات نرم‌افزاری از جمله فرهنگ‌سازی و ارائه لایحه حمایت از تولید خودرو برقی، در زمینه ایجاد زیرساخت لازم برای استفاده از خودرو برقی نیز اقدامات هزینه‌بری را انجام داده‌ایم.

وی افزود: قراردادن ایستگاه‌های شارژ در جاده‌ها و شهرهای مختلف کشور را در دستور کار قرار داده‌ایم تا با ارایه نقشه ایستگاه‌ها به رانندگان خودروهای برقی و ایجاد شرایط نوبت‌دهی، تسهیلات لازم را برای آنان فراهم کنیم.

علی‌آبادی با بیان این‌که ایجاد زیرساخت استفاده از خودرو برقی نقطه آغازین برای همکاری با ایران‌خودرو است، تصریح‌کرد: این نشست در راستای توسعه همکاری‌ها بوده و اعلام می‌کنیم که هر گونه همکاری برای تحقق اهداف در این مقوله را انجام خواهیم داد.

وی با تاکید بر ضرورت متصل بودن خودروهای برقی و غیر برقی، اظهار داشت: اتصال اثربخشی بالایی در خودروهای برقی وجود دارد، اما خودروهای غیربرقی نیز باید به این فناوری مجهز شوند.

مدیرعامل مپنا بیان‌داشت: خودروهای آینده با نگاه به محیط زیست، سرمایه‌گذاری و کسب درآمد باید طراحی و تولید شود.

وی ادامه‌داد: بی‌تردید خودروهای آینده، برقی، اشتراکی و مستعد پیوسته به‌روز شدن هستند تا هزینه‌های نگهداری آنها بهتر مدیریت شود، متصل و خودران بودن دیگر ویژگی خودروهای آینده است که باید برای حضور در بازارهای جهانی به این موضوع توجه کرد.

مدیرعامل مپنا بر ضرورت مطابقت قوانین کشور با خودروهای جدید تاکید کرد و با بیان این‌که قوانین باید متناسب با توسعه خودروها تغییر کنند، گفت: فرهنگ سازی نیز برای پذیرش برخی توسعه‌محصولات خودروسازان ضروری است.
وی با اشاره به این‌که زیرساخت خودرو برقی با بنزینی کاملا متفاوت است، تصریح کرد: خودرو برقی با زنجیره کاملا متفاوتی سر و کار خواهد داشت.

مدیرعامل مپنا، اشتغال‌زایی را از دیگر نتایج تولید خودرو برقی برشمرد و گفت: با دانش جوانان کشور، شرکت مپنا در حال ساخت توربین گاز و موتور هواپیماست و امروز فناوری چالش به شمار نمی‌رود.

وی تصریح کرد: مپنا قصد ورود به حوزه خودروسازی را ندارد، بلکه برای به حرکت درآوردن خودروسازان در امر تولید محصول برقی وارد میدان شده است.

به گفته علی‌آبادی، استفاده از ابزارهای تشویقی مانند صدور کارت سوخت برای دارندگان خودرو برقی می تواند سبب افزایش اقبال به این خودروها شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا