کسب و کار

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود پژوهشگاه مواد و انرژی

به همت انجمن علمی دانشجویان پژوهشگاه مواد و انرژی، مراسم دورهمی و معارفه دانشجویان جدیدالورود با حضور هیات رئیسه، مدیر و کارشناسان واحد تحصیلات تکمیلی و آموزش و اعضای هیات‌علمی در سالن شهید بیات موحد این پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ دکتر حمید امیدوار رئیس پژوهشگاه ضمن خیرمقدم به دانشجویان ورودی 1402، درخصوص قدمت پژوهشگاه، فعالیت‌ها، ماموریت، بخش‌های مختلف، امکانات و تجهیزات آنها توضیح داد.

وی در سخنان خود با اشاره به ماموریت اصلی حوزه آموزش عالی کشور در زمینه علم و فناوری بر این مهم تاکید نمود و از دانشجویان خواست با تلاش و کوشش در این راستا حرکت کنند.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از اخذ مجوز تاسیس شرکت‌های دانشگاهی سهامی بین این پژوهشگاه و صنایع بزرگ کشور خبر داد و گفت: با تاسیس شرکت‌های دانشگاهی بزودی، هم اساتید و هم دانشجویان می‌توانند در آن به فعالیت بپردازند.

دکتر امیدوار افزود: پژوهشگاه همچنین متولی نگارش نقشه مواد پیشرفته کشور شده که این نقشه راهنمای خوبی است تا دانشجویان بتوانند مسیر پروژه‌های خود را با راهنمایی اساتید انتخاب کنند.

وی ادامه داد: بحث شرکت‌های دانش‌بنیان و اختصاص گرنت فناورانه به دانشجویان با نظارت اساتید، نیز مطرح است به این صورت که اگر دانشجو ایده‌ای دارد که این ایده توانایی تجاری‌سازی داشته باشد، به اساتید مراجعه و پس از ارسال درخواست گرنت به معاونت مربوطه و طرح آن در هیات رئیسه، وی بتواند از این گرنت فناورانه برخوردار گردد.

موضوعاتی همچون بروزرسانی تجهیزات و دستگاه‌ها، تجاری‌سازی فناوری‌ها، ایجاد شرکت‌های مشترک دانشگاهی بین پژوهشگاه و صنایع، حمایت از پایان‌نامه ها و همچنین جذب محقق و دانشجوی خارجی از اهداف پژوهشگاه می باشد که دکتر امیدوار به آنها اشاره نمود.

در این مراسم دکتر سعید رهگذر مدیر مرکز رشد پژوهشگاه نیز گزارشی درخصوص آئین‌نامه این مرکز و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در آن ارائه داد.

این مراسم همچنین با مصاحبه در قالب گفتگوی صمیمی با اساتید و شعرخوانی همراه بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا