برقبهینه ساز مصرف

مصرف برق واحدهای صنعتی اردبیل متعارف است| جهش در مصرف برق خانگی

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با افزایش دمای هوا و گرمای بی سابقه در استان اردبیل، مصرف برق و پیک بار به شدت افزایش یافته و از مرز ۴۳۲ مگاوات گذشت.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از آذرمغان؛ حسین قدیمی با بیان اینکه این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از سه درصد رشد نشان می دهد، تصریح کرد: در حالی که هنوز با روزهای گرم تابستان فاصله داریم در روزهای سپری از تیرماه مصرف برق روند صعودی به خود گرفته است.

وی افزود: ۳۶ درصد مصرف برق در استان اردبیل مربوط به مشترکان خانگی است که تا سه برابر بیشتر از واحدهای صنعتی مصرف برق دارند که استفاده از کولرهای گازی و آبی نیز بیشترین مصارف را به خود اختصاص داده است.

قدیمی ضرورت تنظیم کولرهای گازی را روی درجه ۲۳ برای مصرف بهینه برق یادآور شد و افزود: در کولرهای آبی نیز همشهریان می توانند روی دور کند تنظیم کرده و از مصرف غیرضرور پرهیز کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: رکورد مصرف‌برق در ساعات شب و از ۱۸ تا ۲۲ شب است که انتظار می رود هموطنان مدیریت مصرف را در این ساعات انجام دهند.

قدیمی اضافه کرد: از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۳ ظهر نیز پیک مصرف‌برق روزانه است که در این ایام نیز خانواده ها باید از روشنایی طییعی استفاده کرده و نور مصنوعی را به کار نگیرند.

وی بیان کرد: برآوردها نشان می دهد در خرداد و تیر ماه مصرف‌برق در واحدهای صنعتی در شرایط متعارفی بوده و صاحبان صنایع نیز با تعطیل کردن تولید در ساعات پیک تلاش کردند تا مصرف خود را در ساعات غیر پیک انجام دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل ادامه داد: با گرم شدن هوا در روزهای اخیر که به ۴۰ درجه در شهرهای شمالی استان رسید، وضعیت مصرف برق به حدی بوده که ناترازی را در تولید و مصرف شاهد هستیم و نیروگاه ها نیز بیشترین فشار را تحمل کردند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا