گاز

معاون وزیر نفت تأکید کرد: اهمیت وصول مطالبات در تکمیل طرح‌­های توسعه‌ای کشور

مجید چگنی با تأکید بر اتخاذ رویکرد جهادی برای وصول بدهی مشترکین با اولویت ابربدهکاران؛ وصول مطالبات را اقدامی مهم در راستای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای کشور و تأمین رفاه عمومی برشمرد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران؛ دومین جلسه کمیته ویژه وصول مطالبات در سال جاری با حضور اعضاء و به ریاست مجید چگنی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، روز چهارشنبه 5 اردیبهشت­‌ماه در سالن جلسات ساختمان شهدای گاز برگزار شد.

در این جلسه که با هدف ارایه گزارش وضعیت مطالبات شرکت‌های گاز استانی در سال گذشته و بررسی چالش‌ها و تمهیدات پیش­‌بینی شده برای سال جاری در ساختمان شرکت ملی گاز ایران برگزار شد علاوه بر اعضای کمیته، مدیران­‌عامل و مدیران مالی شرکت­‌های گاز استان­‌های، بوشهر، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و هرمزگان حضور داشتند.

در ابتدای جلسه مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ضمن اشاره به نقش مهم وصول مطالبات در راستای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای کشور و تأمین رفاه عمومی بر اتخاذ رویکرد جهادی برای وصول بدهی مشترکین با اولویت ابربدهکاران تأکید کرد و گفت: ارائه مستمر خدمات دولت، رونق اقتصادی کشور در طرح‌ها و پروژه‌های زیرساختی، منوط به تأمین منابع مالی است و یکی از اجزای مطلوب مصادیق آن توجه به وصول مطالبات است.

معاون وزیر نفت در ادامه افزود: مدیران­‌عامل شرکت­‌های گاز استانی به ­عنوان رئیس کمیته وصول مطالبات در استان و مدیران مالی این شرکت‌ها به عنوان دبیر کمیته، اهتمام ویژه‌­ای به تحقق وصول مطالبات داشته باشند.

در ابتدای جلسه سید محمدحسین حسینی، مدیر مالی شرکت ملی گاز ایران، گزارشی از فرآیند وصول مطالبات ارایه و اقدامات حوزه مالی شرکت در این خصوص را تشریح کرد.

مسلم رحمانی، مدیرهماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، به عنوان دومین سخنران جلسه، ضمن ارایه گزارشی از وضعیت مطالبات شرکت افزود: وصول مطالبات و بهینه­‌سازی مصرف از اولویت‌های شرکت ملی گاز ایران است و بی‌­تردید حصول به نتیجه در این فرآیند با سختی و مشکلاتی همراه است.

وی افزود: کمک به بخش مولد اقتصاد کشور با هدف جهش تولید، دغدغه جدی شرکت ملی گاز ایران است. ولی در صورت عدم همراهی صنایع در پرداخت مطالبات؛ شرکت در خدمات­‌رسانی با مشکل مواجه خواهد شد.

در ادامه این جلسه مدیران­‌عامل شرکت‌های گاز استانی ضمن بیان گزارشی از وضعیت وصول مطالبات در حوزه مأموریتشان پیشنهادهایی در خصوص تسهیل در این امر ارائه دادند.

شایان ذکر است کمیته ویژه وصول مطالبات، برای هماهنگی و با هدف اتخاذ تصمیم جهت اخذ بدهی از مشترکان به وبژه بدهکاران عمده تشکیل شده که طی جلسات مستمر با رصد اقدامات شرکت‌های تابعه تمهیدات لازم اندیشیده و هماهنگی‌های لازم را به منظور تسهیل فرآیند مذکور فراهم می‌­کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا