برقبهینه ساز مصرف

معرفی نخستین مرحله برندگان صرفه‌جویی تیرماه

سخنگوی صنعت برق گفت: میزان مصرف برق کشور با آغاز دوره گرما نسبت به هفته گذشته افزایش ۶۰۰۰ مگاواتی و رشد ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با هدف مصرف بهینه برق و معرفی برنامه‌های تشویق محور صنعت برق، پویش ویژه‌ای به نام «باانرژی» از نیمه اردیبهشت‌ماه آغاز شده که تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در قالب این پویش ضمن تشویق مردم به استفاده درست از انرژی برق، با راه‌اندازی سایت و اپلیکیشنی با همین نام نیز راهکارهای مصرف درست برق به مردم آموزش داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) گفت: مشترکان می‌توانند از طریق وب اپلیکیشن Ba-energy.ir در جریان این پویش قرار بگیرند.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: در کنار جوایز گسترده‌ای که برای تقدیر از فعالان این پویش در نظر گرفته شده، محتواهای متنوعی برای آموزش راهکارهای مصرف بهینه برق در وب اپلیکیشن باانرژی قرار گرفته است.

وی مشارکت مردم در تأمین برق پایدار از طریق آموزش و فرهنگ‌سازی و بهره‌گیری فعالانه در طرح را از مهم‌ترین اهداف پویش باانرژی عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود با اجرای پویش باانرژی، شاهد کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی باشیم که این کار با استفاده از راهکارهای ارائه شده در وب اپلیکیشن Ba-energy.ir به‌راحتی قابل‌انجام است.

سخنگوی صنعت برق با معرفی طرح‌های تشویقی صرفه‌جویی در مصرف برق، از اختصاص قبض برق رایگان به مشترکانی که مصرف برق خود را کاهش می‌دهند، خبر داد .

رجبی مشهدی ادامه داد: مشترکان متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه‌کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم‌خانگی و کالای دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.

وی از معرفی نخستین دور برندگان مشارکت‌کننده این پویش در تیرماه خبر داد.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه مشترکان می‌توانند از طریق نصب برنامه کاربردی باانرژی یا مراجعه به وب اپلیکیشن Ba-energy.ir و ثبت شناسه قبض برق خود، مشارکت در این پویش را آغاز کنند، گفت: تنها با چند راهکار ساده مانند قراردادن درجه کولر روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند کولر آبی و یا عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت‌های اوج مصرف برق می‌توانند شانس خود را برای دریافت جایزه افزایش دهند.

رجبی مشهدی درعین‌حال در خصوص نحوه نصب اپلیکیشن باانرژی افزود: این برنامه کاربردی در آدرس اینترنتی ba-energy.ir قابل‌ دسترسی و نصب است و امکاناتی مانند شبیه‌ساز مصرف، نحوه محاسبه تعرفه‌های برق، باشگاه مشتریان برای مشارکت‌کنندگان، در این برنامه قرار گرفته است که می‌تواند هم‌وطنان را در اجرای برنامه‌های مصرف بهینه برق کمک کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا