کسب و کار

نشست مدیران پژوهشگاه مواد و انرژی، مركز تحقيقات نانوتكنولوژي و كاتاليست دانشگاه مالايا و مركز ملي نانوتكنولوژي مالزي

به همت حوزه بين‌الملل پژوهشگاه مواد و انرژي، نشست مجازي همفكري و همكاري مسئولين پژوهشگاه، مديران مركز تحقيقات نانوتكنولوژي و كاتاليست دانشگاه مالايا (NANOCAT) و مركز ملي نانوتكنولوژي مالزي (NNC) برگزار شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ در ابتداي اين جلسه كه با هماهنگي دكتر نيما نادري و حضور دكتر حمید اميدوار رئیس این پژوهشگاه برگزار شد، دكتر فرزي مشاور بين‌الملل پژوهشگاه به معرفي شبكه نانوفناوري كشورهاي اسلامي (INN) به‎عنوان زيرمجموعه كامستك و فرصت‌هاي موجود در INN و كامستك، عملكرد و اهداف شبكه  پرداخت.

در ادامه جلسه ضرورت تجاري‌سازي، چالش‌هاي همكاري با صنعت، تسهيل فرايند انتقال تكنولوژي (شبكه سازي) در هر دو كشور مطرح شد و پيشنهاداتي از طرفين در جهت همكاري مشترك و انتقال تجربيات مطرح شد و فرصت همكاري با كشور تركيه در پروژه‌هاي كلان به‌صورت سه جانبه (ايران، مالزي و تركيه) و يا برگزاري سمپوزيوم نيز مورد بررسي قرار گرفت.

دكتر اميدوار در این نشست ضمن ارائه توضيحاتي درخصوص حوزه‌هاي همكاري مشترك، جهت برگزاري جلسه حضوري در پژوهشگاه مواد و انرژي و انتقال تجربيات در زمينه شركت‌هاي دانش‌بنيان و انتقال تكنولوژي، از نمايندگان NANOCAT و NNC دعوت بعمل آورد.

در پايان این جلسه نیز خانم Ruslinda، نماينده NNC پيشنهاد همكاري در برگزاري وبينار مشترك بين INN و NNC مطرح کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا