نفت

هند به روپیه از امارات نفت خرید

هند و امارات متحده عربی با اقدام شرکت پالایش نفت “ایندین اویل” برای پرداخت پول محموله یک میلیون بشکه‌ای نفت امارات به روپیه، تسویه تجارت دو جانبه به ارزهای ملی را آغاز کردند.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایسنا؛ طبق بیانیه سفارت هند در امارات متحده عربی، شرکت “ایندین اویل”، این پرداخت را به شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) انجام داد. این تراکنش مالی پس از فروش ۲۵ کیلوگرم طلا از سوی یک صادرکننده طلای اماراتی به خریداری در هند به مبلغ حدود ۱۲۸.۴ میلیون روپیه (۱.۵۴ میلیون دلار)، انجام شد.

هند در ژوییه، توافقنامه‌ای با امارات متحده عربی امضا کرد که تحت آن، این کشور آسیای جنوبی تجارت خود را به جای دلار، با استفاده از روپیه تسویه می‌کند. توافق‌های مذکور، حاصل تلاش هند برای کاهش هزینه‌های تراکنش از طریق حذف تبدیل دلاری بوده است.

در سفر نارندرا مودی، نخست وزیر هند به امارات متحده عربی، دو کشور همچنین توافق کردند یک ارتباط پرداخت فوری برای تسهیل انتقال پول فرا مرزی ایجاد کنند.

ارزش تجارت دو جانبه هندو امارات متحده عربی در سال مالی ۲۰۲۳-۲۰۲۲، به ۸۴.۵ میلیارد دلار بود.

بر اساس گزارش رویترز، هندبا هدف تقویت صادرات در بحبوحه کندی تجارت جهانی، مایل است توافق‌های ارزی مشابه را با کشورهای دیگر انجام دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا