کسب و کار

کارشناس پژوهشگاه موادوانرژی رابط برگزیده شبكه آزمايشگاهی فناوری‌های راهبردی کشور شد

 مهندس احمد ظهيرميردامادي کارشناس آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه مواد و انرژی، موفق به كسب عنوان رابط برگزیده شبكه آزمايشگاهي فناوري‌هاي راهبردي کشور شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ مهندس ظهيرميردامادي رابط پژوهشگاه مواد و انرژی عنوان جایگاه رابط برگزیده شبكه آزمايشگاهي فناوري‌هاي راهبردي کشور را بر اساس ارزیابی عملکرد سال 1401 کسب نمود.

بر اساس نتایج ارزیابی سالیانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی که هر ساله و در راستای ایجاد حس رقابت‌ و تلاش بیش‌تر میان فعالان این حوزه به ارتباط مؤثر میان شبکه و آزمایشگاه‌های عضو صورت می‌گیرد، 20 رابط برتر مراکز آزمایشگاهی عضو این شبکه، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است پژوهشگاه مواد و انرژی یکی از پژوهشگاه‌های مستقل و زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. این پژوهشگاه از چهار پژوهشکده سرامیک، نیمه هادی‌ها، انرژی و پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته تشکیل شده‌است كه در ۱۲ گروه تخصصی به فعالیت های تحقیقاتی در زمینه های مرتبط با مواد و انرژی می پردازند. این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است. سرلوحه اهداف پژوهشگاه، توسعه علوم و فناوری در زمینه‌های بنیادی، كاربردی و توسعه‌ای است كه از طریق اجرای پروژه‌های مربوط تحقق می‌یابد. علاوه بر این، پژوهشگاه تربیت محقق و پژوهشگر مورد نیاز كشور را از طریق برگزاری دوره‌های تحصیلات تكمیلی در سطوح دكتری‌تخصصی و كارشناسی‌ارشد و نیز آموزش‌های كوتاه مدت تخصصی داخلی و خارجی برای انتقال تجربه‌های فنی به عهده دارد. پژوهشگاه مواد و انرژی به‌عنوان قطب تخصصی مواد و انرژی کشور با پشتوانه بیش از چهل و هشت سال تجربه تحقیقاتی، برخورداری از اعضای هیات‌علمی متخصص، تجهیزات آزمایشگاهی منحصر به فرد و شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی وابسته به معاونت علمی و فناوری کشور، نقش مهمی در توسعه علم و فناوری و بهبود كیفیت صنعت نوپای كشور به عهده دارد.
این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا