گاز

گام دیگر دانش‌بنیان‌ها در راستای قطع وابستگی به محصولات خارجی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در راستای قطع وابستگی به محصولات خارجی، دستگاه‌های الکترولایزر واحد تاسیسات مشترک ۲ این پالایشگاه با حمایت و مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان با موفقیت بومی‌سازی شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ مهرداد عبدی روز دوشنبه در نشست با کارکنان این پالایشگاه با اشاره به توانمندی‌ها، دستاوردهای نوآورانه، تجربه، تخصص و تعهد کارکنان و متخصصان پالایشگاه هفتم پارس جنوبی افزود: این اقدام با هدف دستیابی به اقتصاد پویا، پیشرو، درون‌زا ،کاهش و قطع کامل وابستگی به محصولات خارجی، با انجام دقیق مراحل طراحی، ساخت و نصب، دستگاه‌های الکترولایزر انجام گرفته است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های الکترولایزر با انجام فرایندهای تصفیه آب، تولید و تزریق کلر برای گندزدایی آب دریا نقش بسیار موثری در تولید پایدار گاز ایفا می‌کنند.

عبدی با اشاره به تعامل و همکاری بسیار سازنده این مجموعه با شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه ساخت بار اول بیان کرد: با توجه به پایان دوره کارآیی و زمان مفید بازدهی دستگاه‌های الکترولایزر واحد تاسیسات ۲ الایشگاه هفتم پارس جنوبی و قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی در زمینه تامین این کالای مهم، متخصصان و کارکنان پالایشگاه هفتم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این دستگاه راهبردی را ساخت و نصب کردند.

مدیر پالایشگاه هقتم مجتمع گاز پارس جنوبی به کیفیت بسیار بالای این دستگاه ساخته شده نسبت به نمونه های خارجی اشاره کرد و ادامه داد: عیب‌ها و محدودیت‌های عملیاتی دستگاه‌های خارجی در نمونه های تولید شده داخلی کامل برطرف شده است و کارایی و قابلیت اطمینان این دستگاه‌ها افزایش یافته است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا