برقبهینه ساز مصرف

گرمای بی‌سابقه در اردبیل/ مصرف برق از مرز ۴۳۲ مگاوات گذشت

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: با گرم شدن هوا در استان اردبیل مصرف برق از مرز ۴۳۲ مگاوات در استان اردبیل گذشت.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از تسنیم؛ حسین قدیمی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار کرد: میزان مصرف برق در گرمای تابستان شرایط متفاوتی را در تولید و توزیع برق به وجود آورده که انتظار می‌رود با توجه به ناترازی تولید و مصرف و گرمای بی‌سابقه در کشور مشترکان مصرف خود را با دقت بیشتر مدیریت کنند.

وی ضرورت استفاده از نور طبیعی را در هنگام روز و موکول کردن استفاده از لوازم برقی را به 10 شب تا 10 صبح یادآور شد و تصریح کرد: پیک مصرف برق در استان اردبیل در ساعت 11 تا 13 ظهر و 18 تا 22 شب است و هموطنان در این ساعت باید مراقبت بیشتری را در مصرف برق داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: نیروگاه‌ها در کشور و استان اردبیل با تمام توان خود تولید انرژی را انجام می‌دهند و سعی ما بر این است تا برق مشترکی قطع نشود اما همچنان با افزایش پیک بار مصرف در ساعات اوج گرما روبه‌رو هستیم.

قدیمی افزود: در سال گذشته در چنین روزی مصرف برق 422 مگاوات گزارش شده بود که میزان مصرف امسال در قیاس با سال گذشته بیش از 3.2 دهم درصد رشد نشان می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حالی که همچنان روزهای گرم تابستان در راه است، مشترکان خانگی که 36 درصد مصرف انرژی را عهده‌دار هستند باید با دقت بیشتر مصرف خود را کنترل کرده و اجازه ندهند بیش از این فشار بر مجموعه های تولید و توزیع بیاید.

قدیمی اضافه کرد: با توجه به گرمای بی‌سابقه تا 40 درجه در شمال استان و استفاده از کولرهای گازی و آبی، ضرورت دارد مشترکانی که کولر گازی استفاده می‌کنند دمای آن را روی 23 درجه تنظیم کنند و در کولرهای آبی نیز تنظیم در دور کند می‌تواند مصرف انرژی را به شدت کاهش دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل بیان کرد: سعی ما بر این است تا در این روزهای گرم تابستان در کنار مشترکان خانگی، مدیریت مصرف واحدهای صنعتی را نیز با همراهی فعالان این حوزه انجام دهیم تا وضعیت پایداری را در برق و جلوگیری از خاموشی‌های احتمالی شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، دمای هوا در تیرماه در استان اردبیل به شدت افزایش یافته و امروز اکثر شهرهای شمالی استان دمای 40 درجه را تجربه کردند اما بر اساس اعلام هواشناسی از پس فردا هوای خنک در جای جای استان اردبیل حاکم خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا