برق

یک‌سوم قبوض برق مشمول پاداش صرفه‌جویی شد

سخنگوی صنعت برق با اعلام اینکه یک قبض از سه قبض صادره در پایان خردادماه، مشمول پاداش صرفه جویی شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود حدنصاب جدیدی برای مصرف برق در سه روز نخست هفته جاری رخ دهد که نسبت به ۷۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات که تاکنون ثبت شده، رکورد جدیدی را ثبت کند.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا؛ مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگویی افزود: اواخر هفته گذشته افزایش دما را در مناطقی از کشور داشتیم و در حال حاضر هم این روند ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم حدنصاب جدیدی در سه روز اول هفته جاری نسبت به میزان ۷۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات که تاکنون اتفاق افتاده را شاهد باشیم، ادامه داد: برای امروز پیش‌بینی ما این است که عدد ۷۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات اوج تقاضای مصرفی برق باشد.

سخنگوی صنعت برق گفت: هموطنان تا جایی که مقدور است نسبت به کاهش مصرف برق اقدام کنند.

رجبی مشهدی ادامه داد: مشترکان فقط کافی است مصرف‌برق خود را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش دهند تا از پاداش‌های صرفه جویی بهره‌مند شوند.

وی افزود: یک قبض از هر سه قبض صادره در پایان خردادماه، مشمول پاداش خانگی شده که همین امر می‌تواند به افزایش تعداد مشترکانی که مصرف خود را کاهش می‌دهند منجر شده و در نهایت کمک کند تا شبکه برق کشور در روزهای آتی پایدار بماند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: این همراهی جمعی موجب شده تا باوجود ناترازی موجود، انرژی تحویلی به بخش صنعت ۱۵ درصد افزایش یابد.

رجبی مشهدی گفت: مشترکان، کولرهای گازی خود را روی ۲۴ و ۲۵ درجه تنظیم کنند تا بتوانیم بهترین شرایط را در تأمین‌برق برای همه بخش‌های کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: در مناطق گرمسیر اگر ۳ یا ۴ کولرگازی روشن است مشترکان می‌توانند یکی را خاموش کنند تا پاداش خوبی دریافت کنند، پاداش‌هایی که به یک میلیون تومان هم می‌رسد.

سخنگوی صنعت برق گفت: ️در مناطق عادی هم قبض‌های رایگان یا بستانکار زیادی داشتیم، مردم با خاموش‌کردن لامپ‌های اضافی و یا قراردادن کولر آبی بر روی دور کند می‌توانند از این پاداش‌ها بهره‌مند شده و صنعت برق را در تأمین برق پایدار یاری دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا