برقبهینه ساز مصرف

۲۳ دستگاه اجرایی استان اردبیل الگوی مصرف برق را رعایت نکردند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: با توجه به پایش مصرف ادارات، ۲۳ دستگاه اجرایی در سطح استان در لیست ادارات پر مصرف قرار دارند که از بین آنها ۱۸ اداره برقشان قطع و ۵ اداره اخطار می گیرند.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ مهندس حسین قدیمی با اعلام این خبر افزود: طبق مصوبه هیات وزیران ادارات موظفند مصرف برق خود را ۴۰ درصد در ساعات اداری نسبت به سال ۱۴۰۰ و ۷۰ درصد مصرف در ساعات غیر اداری نسبت به مصرف همان روز کاهش دهند.
مهندس قدیمی، استفاده از دیزل ژنراتور در زمان پیک مصرف (به ویژه ساعت ۱۱صبح تا پایان وقت ساعت اداری)، مهم و ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه در تمام ادارات کنتورهای هوشمند فهام نصب شده است، امکان تنظیم از راه دور از طریق این کنتور در جهت کنترل مقایر ادارات توسط شرکت وجود دارد.
وی افزود: ادارات باید یک نفر به عنوان مسئول مدیریت انرژی جهت پیگیری و نظارت بر انجام امور مدیریت مصرف برق معرفی کنند و تیم بازرسی جهت کنترل نحوه مصرف ادارات متشکل از بازرسی استانداری و همکاران شرکت های توزیع برق استان بازدیدهای سرزده از ادارات دارند و برق ادارات پر مصرف بعد از اخطار کتبی قطع خواهد شد .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل تاکید کرد: ادارات می توانند با رعایت راهکارهای ساده از قبیل کاهش مصرف روشنایی و استفاده از روشنایی روز به جای روشن کردن لامپ ها، تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی ۲۴ درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی، در مدار آوردن مولدهای موجود در ادارات صنعت برق را در روزهای گرم تابستان یاری کنند و با کاهش مصرف، در پایداری شبکه برق سهیم باشند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا