گازنفت

۴۲ حلقه چاه‌ نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور حفر و تکمیل شد

معاون‌ مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: ۴۲ حلقه چاه‌ نفت و گاز، در پنج ماه نخست سال جاری در مناطق خشکی و دریایی کشور حفر و تکمیل شد که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ مسعود افشار در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حفاری و تکمیل این چاه‌ها در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۲ حلقه و نسبت به سال قبل از آن هشت حلقه بیشتر است افزود: از مجموع چاه‌ها سه حلقه توسعه‌ای (جدید) و ۳۹ حلقه تعمیری – تکمیلی بوده است‌.

وی اظهارکرد: ۳۵ حلقه از چاه‌های پیش گفته در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، سه حلقه در طرح‌های توسعه‌ای شرکت مهندسی و توسعه نفت، یک حلقه در شرکت نفت فلات قاره و سه حلقه در قالب پروژه‌ای حفاری و تکمیل نهایی شد.

افشار با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۳ دستگاه حفاری ناوگان این شرکت در چرخه عملیات قرار دارند، شمار دکل‌های در حال جابجایی و تعمیر و بازسازی را ۱۰ دستگاه عنوان کرد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با این توضیح که متراژ حفاری چاه‌ها از ابتدای فروردین تا پایان مردادماه سال جاری ۳۴ هزار و ۴۱۶ متر ثبت شد، گفت: تلاش می‌شود با استفاده از حداکثر ظرفیت‌های عملیاتی، پشتیبانی فنی و تخصصی و مجموعه کارکنان سختکوش شرکت در جهت تحقق برنامه های صنعت نفت در راستای افزایش تولید، نقش محوری خود را به نحو مطلوب ایفا کنیم.

به گزارش ایرنا شرکت ملی حفاری ایران در سال ۱۳۵۸ به عنوان یک شرکت تابعه از شرکت ملی نفت ایران تاسیس شد. دفتر مرکزی شرکت ملی حفاری ایران در شهر اهواز قرار دارد.

گفتنی است، براساس آمار مدیریت برنامه ریزی تلفیقی، شاخص بهره‌وری شرکت ملی حفاری ایران در سال ۱۴۰۱ به ۶۲ درصد رسید در حالی این رقم در سال ۱۴۰۰ رقم ۴۸ در صد بود و در سال ۱۴۰۱ در مجموع از سوی این شرکت ۹۹ حلقه چاه حفر و تکمیل شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا