برقبهینه ساز مصرف

۷۸۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی برق پرداخت شد

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: تاکنون ۷۸۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی برق به مشترکان پرداخت شده است.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا؛ «آرش کردی» در گفت‌وگویی افزود: هفته گذشته در روز دوم مرداد بیشترین میزان اوج مصرف برق با عدد ۷۲ هزار و ۷۲۴ مگاوات به ثبت رسید که یک رشد تاریخی ۴.۶ درصدی را نسبت به اوج مصرف پارسال با عدد ۶۹ هزار و ۵۰۰ مگاوات نشان می‌دهد.

وی ادامه‌داد: خرداد و تیر میزان انرژی تحویلی به مشترکان هفت درصد رشد داشته است که عدد قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان‌کرد: رشد اوج مصرف امسال نسبت به پارسال نزدیک‌به سه‌هزار و ۲۰۰ مگاوات است که معادل مصرف ۶ استان ایلام، کردستان، کرمانشاه، سمنان، لرستان و اردبیل است.

کردی گفت: پیش‌بینی می‌شود اوج مصرف امروز به عدد ۷۲ هزار مگاوات برسد.

وی اضافه‌کرد: هفته جاری هفته گرمی خواهد بود و امکان دارد در این هفته، اوج مصرف به بیش از ۷۲ هزار مگاوات نیز برسد، بنابراین نیاز داریم مردم همکاری خود را در زمینه مدیریت مصرف برق تداوم بخشند.

مدیرعامل توانیر افزود: تقریبا از هر سه مشترک، یک مشترک مشمول دریافت پاداش شده و از ۲۷ میلیون قبض صادر شده، بیش از ۹ میلیون قبض مشمول پاداش شده است.

کردی خاطر نشان‌ کرد: براساس بررسی‌ها این امکان وجود دارد که بیش از ۹۸ درصد مشترکان در طرح پاداش صرفه‌جویی برق شرکت کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا