کسب و کار

بازدید سرپرست پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی از پژوهشگاه مواد و انرژی

دکتر زهرا سلمان سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی طی بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی، با دکتر حمید امیدوار رئیس این پژوهشگاه درخصوص بررسی زمینه‌های همکاری مشترک گفتگو کرد.

به گزارش مرزنیوز و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ در این بازدید که به‌منظور بررسی زمینه‌های همکاری مشترک مابین پژوهشگاه‌های مواد و انرژی و تربیت بدنی و علوم ورزشی صورت گرفت، مواردی همچون همکاری در ساخت تجهیزات مورد نیاز در صنعت ورزش، استفاده از ظرفیت انتشارات پژوهشگاه مواد و انرژی، پیاده سازی طرح پایش سلامت  و … مورد توافق طرفین قرار گرفت.

بر این اساس مقرر شد موضوعات قابل همکاری در قالب تفاهم‌نامه ای اجرایی گردد.

گفتنی است پژوهشگاه مواد و انرژی یکی از پژوهشگاه‌های مستقل و زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. این پژوهشگاه از چهار پژوهشکده سرامیک، نیمه هادی‌ها، انرژی و پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته تشکیل شده‌است كه در ۱۲ گروه تخصصی به فعالیت های تحقیقاتی در زمینه های مرتبط با مواد و انرژی می پردازند. این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است. سرلوحه اهداف پژوهشگاه، توسعه علوم و فناوری در زمینه‌های بنیادی، كاربردی و توسعه‌ای است كه از طریق اجرای پروژه‌های مربوط تحقق می‌یابد. علاوه بر این، پژوهشگاه تربیت محقق و پژوهشگر مورد نیاز كشور را از طریق برگزاری دوره‌های تحصیلات تكمیلی در سطوح دكتری‌تخصصی و كارشناسی‌ارشد و نیز آموزش‌های كوتاه مدت تخصصی داخلی و خارجی برای انتقال تجربه‌های فنی به عهده دارد. پژوهشگاه مواد و انرژی به‌عنوان قطب تخصصی مواد و انرژی کشور با پشتوانه بیش از چهل و هشت سال تجربه تحقیقاتی، برخورداری از اعضای هیات‌علمی متخصص، تجهیزات آزمایشگاهی منحصر به فرد و شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی وابسته به معاونت علمی و فناوری کشور، نقش مهمی در توسعه علم و فناوری و بهبود كیفیت صنعت نوپای كشور به عهده دارد.
این پژوهشگاه هم اکنون با توجه به اهداف برنامه‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور، همكاری گسترده‌ای با دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی، صنایع، موسسات اجرایی بخش دولتی و بخش خصوصی برقرار کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا