بهینه ساز مصرفخورشیدی

باهدف همکاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر صورت گرفت؛بازدید رئیس ساتبا از پژوهشگاه مواد و انرژی

دکتر محمود کمانی رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، دکتر شعبانی کیا مدیر کل دفتر پژوهش، فناوری و نوآوری، دکتر رمضانی معاون فنی و استانداردها، دکتر زیاری مدیر کل دفتر مدیریت طرح‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی و دکتر پیغمبرزاده معاونت بهره‌وری و بهینه‌سازی انرژی ساتبا، طی بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی با دکتر حمید امیدوار رئیس این پژوهشگاه، معاونین و مدیران پژوهشگاه درخصوص زمینه‌های همکاری مشترک گفتگو نمودند.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ این بازدید با توجه به فعالیت پژوهشکده انرژی این پژوهشگاه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر و در راستای همکاری‌های مشترک در این خصوص صورت گرفت و دستاوردهای پژوهشگاه در حوزه سامانه‌های تجدیدپذیر شامل تبدیل، ذخیره و انتقال انرژی‌های تجدیدپذیر ارائه شد.

مسئولین ساتبا در حوزه مواد در خدمت انرژی از پایلوت تولید سلول خورشیدی از ویفر، طرح تولید آلومینیم به روش CVD، آزمایشگاه‌های باتری، لایه نشانی مواد نیمه هادی و تجهیزات رشد بلور سیلیکان بازدید نمودند.

در ادامه، آزمایشگاه‌های ساخت و تست اینورتر سه فاز و تک فاز، آزمایشگاه بیودیزل و نانوسیالات، آزمایشگاه انرژی‌ خورشیدی و آزمایشگاه بیوگاز موردبازدید قرار گرفت.

در پایان، دکتر کمانی ضمن بازدید از ساختمان انرژی صفر شهید سلیمانی، از فعالیت‌های انجام شده در پژوهشگاه مواد و انرژی تقدیر نمود و این اقدامات را بسیار ارزشمند دانست و خواستار تقویت ارتباط با صنعت در حوزه‌های مذکور و همچنین ارتباط با نهادهای مرتبط با استانداردسازی و مرتبط با صنعت در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا