برق

برگزاری جلسه طرح توانمندسازی اقشارکم برخوردار از طریق توسعه نیروگاه‌های خورشیدی

جلسه توسعه نیروگاه های خورشیدی ۵ کیلوواتی به میزبانی مدیر برق مشگین شهر و با حضور همتی نژاد نماینده استانداری و کرامتی معاون فرمانداری مشگین شهر در محل مدیریت برق مشگین شهر برگزار شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ در ابتدای جلسه ثریا فرجی مدیر برق مشگین شهر گفت: ۲۶ دستگاه نیروگاه خورشیدی فعال در سطح شهرستان موجود بوده که ۲۷ مورد ساختگاه جدید برای نصب تایید شده و برای ۹ متقاضی جدید قرارداد تنظیم و به مرحله احداث نیروگاه رسیده است.

در ادامه جلسه همتی نژاد نماینده استانداری در رابطه با مزایای طرح بخصوص برای اقشار کم برخوردار توضیحاتی ارائه نمودند. همچنین ایشان تفاهم نامه بسیج و کمیته امداد و بهزیستی و دفاتر امور روستایی، تشریح نموده و بر احداث نیروگاه خورشیدی به تعداد ۳ هزار دستگاه تاکید نمودند.
وی خاطرنشان کرد: کل هزینه نیروگاه توسط تسهیلات بانکی با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۵ ساله تامین می شود و در اجرای این طرح، نقش استانداری همانند دستگاههای اجرایی تعیین شده است و استانداری وظیفه نظارت برعملکرد سایر دستگاهها را نیز عهده دار است. همچنین وظیفه اطلاع رسانی به خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد که جامعه هدف در این طرح هستند، به عهده کارشناسان ارگان های مذکور می باشد.
در ادامه جلسه معاون فرمانداری مشگین شهر با اشاره به وضعیت آب وهوایی موجود در بخش ارشق مشگین شهر استفاده از نیروگاه خورشیدی را به عنوان منبع درآمد مناسب برای کمک به امرا معاش مردم دانستند و وجود ۱۵۲ دهیاری فعال در سطح شهرستان با ساختمان تحت تملک را فرصتی مناسب جهت احداث نیروگاهها دانستند.
در ادامه جلسه با موافقت حاضرین، اعضا به عنوان کارگروه شهرستان تعیین شده و ریاست کارگروه شهرستان کرامتی و دبیر کمیته فرجی تعیین شدند و
با توافق اعضا در راستای تسریع در به نتیجه رسیدن طرح مذکور، مصوباتی تصویب و تایید شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا