برق

بهره‌برداری از ۱۳ طرح تأمین و انتقال برق فارس در سفر رییس‌جمهور

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس اعلام کرد: همزمان با دومین دور سفر رییس جمهور و اعظای هیات دولت به استان فارس از ۱۳ طرح تأمین و انتقال برق به ارزش   ۱۲۶۳ میلیارد تومان بهره‌برداری شد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ یدالله حقیقی با تشریح جزییاتی از طرح‌های دومین دور سفر رییس جمهوری اظهار کرد: بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ نیروگاه کازرون(ترانس اول) به همراه تعویض هشت دستگاه کلید سکسیونر ۶۶ کیلوولت از جمله طرح‌های این سفر است که برای اجرای آن ۶۶.۷ میلیارد تومان هزینه و سرمایه گذاری شده و با به‌روزرسانی برآورد اجرای طرح این سرمایه گذاری به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس از اجرای سه طرح تامین و انتقال برق در شیراز همزمان با دومین دور سفر رییس جمهوری به فارس خبر داد و گفت : احداث دو بی ۲۳۰ در پست ۲۳۰/۶۶ کیلوولت صدرا جهت ارتباط خط دو مداره دانشگاه، صدرا و سعدی، صدرا با سرمایه گذاری ۷۲ میلیارد تومان، افزایش ظرفیت پست زرقان با سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیارد تومان و با بهره‌گیری از یک دستگاه ترانس ۴۰ مگاولت آمپری و همچنین بهره‌برداری از خط ۲۳۰ کیلوولت دانشگاه – صدرا با سرمایه‌گذاری ۲۳۰ میلیارد تومان و احداث خط ایستگاه های انتقال صدرا و دانشگاه از دیگر طرح‌های سفر رییس جمهوری است.

حقیقی تلاش برای برخورداری شهرستان خنج از برق پایدار را از دیگر دستاوردهای امید بخش در سفر رییس جمهوی دانست و گفت: دراین سفر ۲طرح تأمین و انتقال برق در شهرستان خنج به بهره‌برداری می‌رسد؛احداث پست ۱۳۲/۲۰کورده خنج با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان و بهره گیری از یک دستگاه ترانس ۵۰ مگاولت آمپری و همچنین افتتاح طرح احداث خط کورده خنج و سیم کشی فیبر نوری دراین شهرستان با سرمایه گذاری ۳۲۶.۵ میلیارد تومانی و به بهره گیری از ۵۰ کیلومتر خط دومداره و سیم کشی بصورت خط گرم از جمله این طرح‌ها است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس اضافه کرد: همچنین در دومین سفر رییس جمهوری به فارس شاهد افتتاح ۲طرح تأمین و انتقال برق در شهرستان قیر و کارزین شامل احداث پست سیار ۶۶ موقت قیر ۳ و احداث خط ۶۶ سیمان سپهر- قیر۳ هستیم ، این ۲طرح به ترتیب با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد تومان و ۲۸.۳ میلیارد تومان احداث شده است.

حقیقی به ۲ طرح آماده افتتاح در شهرستان کازرون هم اشاره کرد و گفت: در این سفر طرح احداث پست مدولار کازرون و خط ارتباطی آن و همچنین تهیه، نصب وراه اندازی شبکه بی سیم در شهرستان کازرون به بهره برداری می رسد ، این دو طرح با سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد تومانی اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس اضافه کرد: از دیگر برکات سفر اعضای هیات دولت و رییس‌جمهوری به استان فارس افتتاح و بهره‌بردای از ۲طرح تأمین و انتقال برق در شهرستان جهرم است، طرح احداث پست ۶۶ کیلوولت سیمکان دشت دال با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومانی و احداث خط ۶۶کیلوولت سیمکان-دشت دال با سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد تومانی از دستاوردهای این سفر است.

حقیقی طرح مانیتورینگ وکنترل ایستگاه فشارقوی مرکز دیسپاچینگ فارس شامل تهیه،نصب وراه‌اندازی تمام تجهیزات مخابراتی واسکادا را هم از طرح های سفر رییس جمهوری دانست و گفت: این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۴.۷ میلیارد تومانی به بهره‌برداری می‌رسد؛ برای اجرای این طرح تهیه، نصب وراه‌اندازی تمامی تجهیزات مخابراتی واسکادا ایستگاه‌های توسعه۲۳۰صدرا فاز۱و۲ ،قیر۳،کازرون۴،دشت دال، کورده خنج، توسعه سیدان و جهرم یک انجام شده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس ابراز امیدواری کرد که همزمان با سفر دوم اعضای هیأت دولت و رییس‌جمهوری به استان فارس و با اجرای طرح های یاد شده و سرمایه گذاری قابل توجه شاهد تامین و تثبیت برق پایدار در مناطق مختلف استان فارس باشیم و زمینه برای توسعه طرح های دیگر در استان فراهم شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و هیات دولت در دومین دور از سفر استانی خود روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری (بیستم و بیست و یکم مهرماه) میهمان مردم استان فارس هستند.

افتتاح پروژه آزادراه شیراز – اصفهان، بهره برداری از خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز، شرکت در مراسم یادروز حافظ، دیدار با جمعی از هنرمندان، شرکت در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، دیدار با جمعی از نخبگان، بازدید از کارخانه آی. تی. آی، واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن، خود مالک، بافت فرسوده و روستایی، سخنرانی عمومی در حرم مطهر شاهچراغ (ع)، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان حوادث تروریستی در شاهچراغ (ع)، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و دیدار با فعالان اقتصادی از جمله برنامه‌های سفر دو روزه رئیس جمهور به استان فارس است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا