برقهسته ای

جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۲؛ احداث ۱۰ هزار مگاوات برق اتمی در سال آینده

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به دولت اجازه داده تا از طریق سازمان انرژی اتمی نبست به احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق از طریق مشارکت با سازندگان بین‌المللی و صنایع داخلی اقدام کند.

به گزارش مرزنیوز و به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا؛ بر اساس بند «ه» تبصره ۱۵ لایحه‌بودجه ۱۴۰۲ به دولت اجازه داده می‌شود از طریق سازمان انرژی اتمی نیست به احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق از طریق مشارکت با سازندگان بین‌المللی و صنایع داخلی اقدام کند.

تامین مالی طرح‌ های نیروگاه‌ های برق اتمی با استفاده از الگوی سرمایه‌گذاری خارجی، تامین مالی خارجی (فاینانس) و داخلی، منابع عمومی و تملک دارایی‌ های سرمایه‌ ای انجام می‌ شود.

شیوه‌ نامه اجرایی این بند توسط سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و ابلاغ می‌شود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهوری امروز (چهارشنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱) لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را به مجلس تقدیم کرد. این لایحه دومین لایحه بودجه‌ ای است که دولت سیزدهم تدوین و به مجلس تقدیم کرده است.

بر اساس ماده‌واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر ۵۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا