کسب و کار

راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع خواص مکانیکی در پژوهشگاه مواد و انرژی

 رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع خواص مکانیکی در این پژوهشگاه خبر داد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ دکتر حمید امیدوار با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی دیگر از پروژه‌هایی که به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این پژوهشگاه راه‌اندازی شده است، آزمایشگاه مرجع خواص مکانیکی است.

وی افزود: آزمایشگاه مرجع خواص مکانیکی پژوهشگاه مواد و انرژی به‌منظور ارائه خدمات پژوهشی به پژوهشگران و همچنین صنایع کشور از جمله صنایع خودروسازی، صنایع نیروگاهی، صنعت نسوز و … تکمیل و به مرحله بهره‌برداری رسید.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: این آزمایشگاه مجهز به تجهیزات متنوعی مانند دستگاه‌های استحکام کششی(با ظرفیت‌های 25،2 و 100 تن) تست ضربه، تست خزش، تست خستگی، سختی سنجی(میکرو و ماکرو) و میکروسکوپ نوری می‌باشد.

وی با بیان این که در راستای اطمینان از سلامت عملکرد قطعات مکانیکی در حین بارگذاری، نیاز به بررسی جامع مکانیکی آن‌ها می‌باشد، تاکید کرد: به این‌منظور وجود یک آزمایشگاه جامع خواص مکانیکی در کشور بیش از پیش احساس می‌شود.

دکتر امیدوار همچنین اعلام کرد: آزمایشگاه خواص مکانیکی پژوهشگاه مواد و انرژی به‌عنوان یکی از آزمایشگاه‌های مرجع در سطح ملی، آماده ارائه خدمات به پژوهشگران، صنایع هوایی و خودرویی با تعرفه ای بسیار پایین می‌باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا