بهینه ساز مصرفگاز

رکورد مصرف گاز در کردستان شکست

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکان کردستانی روز گذشته با ۱۳ میلیون و ۱۹۵ هزار مترمکعب مصرف گاز، برای اولین بار در سال جاری، رکورد مصرف انرژی را شکستند.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایرنا؛ احمد فعله گری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از رقم ذکر شده، ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب آن مربوط به مصرف در بخش خانگی بود که ۸۰ درصد کل مصرف گاز استان را شامل می‌ شود.

وی میانگین مصرف گاز هر خانوار کردستانی را در روز سه شنبه، ۲۰ مترمکعب عنوان کرد و افزود: مصرف گاز استان در روز گذشته نسبت به روز قبل از آن، در مجموع ۳.۱ درصد بیشتر بود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: ۶۴ درصد مشترکان خانگی استان پرمصرف هستند و ۲۰ هزار مشترک گاز بدمصرف در استان وجود دارد.

فعله‌گری ادامه داد: چنانچه هر مشترک مصرف گاز خود را ۲ مترمکعب کاهش دهد، یک میلیون متر مکعب در مصرف گاز صرفه‌ جویی خواهد شد، همچنانکه با هر یک درجه کاهش دمای هوای داخل منزل، مصرف گاز نیز ۶ درصد کمتر می شود.

وی اضافه کرد: در راستای تامین گاز مشترکان بخش خانگی، گاز واحدهای صنعتی عمده و بزرگ از جمله نیروگاه سنندج و کارخانه سیمان بیجار قطع شده است و این صنایع از سوخت مایع استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: رعایت دمای رفاه (۱۸ تا ۲۱ درجه)، استفاده از لباس ضخیم در منزل، تنظیم پکیج روی دمای ۵۰ تا ۵۵ درجه، استفاده از نور خورشید در روزهای آفتابی به جای استفاده از وسایل گرمازا و بسته بودن دریچه کولر، در کاهش مصرف گاز بسیار موثر است.

در حال حاضر، ۳۱ شهر و هزار و ۵۰۷ روستای کردستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش شرکت گاز هستند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا