برق

محرابیان: ظرف یک‌سال آتی تمام ناترازی‌های برق در البرز برطرف می‌شود

وزیر نیرو گفت: مقرر شد پست ۴۰۰ کیلو وات کمالشهر، پست شهرک صنعتی اشتهارد و تعدادی پست ۲۳۰ ولت در استان البرز ظرف یک سال آتی به بهره‌برداری برسد، با این تفاسیر تمام مشکلات استان در خصوص پایداری شبکه برقی برطرف می‌شود.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از خبرگزاری فارس؛ علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، در حاشیه افتتاح پست ۴۰۰ کیلووات برق باغستان، گفت: با توجه به توسعه بی نظیر جمعیت در استان البرز به ویژه شهرستان کرج، ضرورت دارد که ما در استان زیرساخت‌های برق را با اقدامات ویژه‌ای ارتقاء دهیم.

وی با بیان اینکه اقدامات وزارت نیرو برای اینکه در حوزه برق با مشکل مواجه نباشیم در سال ۱۴۰۲، مدیریت برق برای کنترل ناترازی‌ها بود، اضافه کرد: از جمله آن‌ها احداث خطوط و پست‌هایی در شبکه برق کشور بود که ضرورت داشت نخستین پست ۴۰۰ کیلووات استان البرز احداث شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه این پست جزو طرح‌های توسعه توانیر بود، افزود: برای اینکه بتوانیم در سال ۱۴۰۲ ناترازی‌های استان را مرتفع کنیم با همت مدیران و‌ مسؤولان ذیربط در حداقل زمان آماده افتتاح شد.

این مقام مسؤول یادآور شد: در حال حاضر این ۷۰ درصد این پست بارگیری شده است، که همین امر ظرف چند روز بیانگر نیاز شدید مردم استان به این پست است، امیدواریم با توسعه این پست و احداث پست‌های دیگر تمام نیاز برق استان البرز را پاسخ بدهیم.

وی ادامه داد: در نقاط مختلف استان باید پست‌های دیگری احداث شود که از جمله آن پست ۴۰۰ ولت کمال آباد است، همچنین تعدادی پست ۲۳۰ ولت و پست اشتهارد برای سال آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا