گاز

مدیرعامل شرکت ملی گاز: گاز مشترکان زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی رایگان است

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت بر اساس بند (ک) تبصره ۱۵ بودجه سال ۱۴۰۱، گاز مشترکان زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی رایگان است، منابع لازم برای این امر و تحقق این بند قانونی از طریق افزایش تعرفه گاز مشترکان پرمصرف تأمین می‌ شود.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از اقتصاد انرژی؛  مجید چگنی در این باره اظهار کرد: حدود ۹۳۵ هزار مشترک کمیته امداد از این بند قانونی استفاده می‌ کنند، همچنین مددجویان سازمان بهزیستی نیز ۳۲۴ هزار مشترک هستند که در مجموع حدود یک میلیون و ۲۶۰ هزار مشترک زیر پوشش این بند قانونی، گازشان رایگان است.

وی تأکید کرد: از کمیته امداد و سازمان بهزیستی درخواست کردیم مشترکان جامانده را به فهرست‌ شان اضافه کنند و اگر افرادی زیر پوشش این دو نهاد مهم هستند و هنوز از قبض رایگان استفاده نمی‌ کنند، معرفی شوند تا به فهرست اضافه شده و زیر پوشش قرار گیرند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه با پایداری هوای سرد در کشور، افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسیده است، افزود: از مردم عزیز درخواست می‌ کنیم با مصرف بهینه، این مقدار را کاهش دهند.

چگنی تأکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، استان تهران بالاترین مصرف گاز را داشته و استان‌ های خراسان رضوی، اصفهان و مازندران در رتبه‌ های بعدی قرار گرفتند. امیدواریم مردم کمک کنند که این مقدار کاهش یابد تا در گازرسانی به دیگر بخش‌ ها از جمله صنعت، با محدودیت‌ رو به‌ رو نشویم.

لینک کوتاه: https://didebanenergy.ir/?p=1807

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا