گاز

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت: قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد، بلکه گاز تحویلی به آنها کاهش یافته است.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از شانا؛ سیف‌الله امیری با اشاره به مطالب عنوان شده توسط دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان و قطعی گاز ۵۴ کارخانه سیمان، اظهار کرد: قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد، بلکه گاز تحویلی به آنها کاهش یافته است و در مجموع روزانه ۶ میلیون مترمکعب گاز تحویل کارخانجات سیمان می‌شود.

وی افزود: قطعی‌های گاز هم با برنامه بوده و برای صنایع فولادی و سیمانی اعمال شده است، اما در تابستان گذشته و در تعامل با وزارت نفت نسبت به تامین سوخت جایگزین (مازوت) برای کارخانجات سیمان اقدام شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به عرضه هفتگی یک میلیون و ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا، تصریح‌کرد: کمبود سیمان در کشور وجود ندارد.

امیری گفت: با وجود کاهش گاز تحویلی به کارخانجات سیمان، اما با تحویل سوخت دوم (مازوت) برنامه‌های تولید به قوت خود باقی است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

امید قالیباف، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این خصوص در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن سیمان عرضه شد و تا آخر سال ۱۳ میلیون تن ذخیره کلینکر در واحدها وجود دارد.

وی عنوان کرد: انتظار جوسازی رسانه‌ای نداریم و با آن برخورد می‌کنیم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا