بهینه ساز مصرفکسب و کارگاز

مصرف گاز بازهم افزایشی شد/ مشکلی برای تامین گاز نیست

سخنگوی شرکت ملی گاز از افزایش مجدد مصرف‌گاز در کشور خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مصرف‌گاز به بیش از ۶۵۱ میلیون متر مکعب رسیده و اکنون شبکه پایدار است و مشکلی برای تامین گاز وچود ندارد.

به گزارش دیده بان انرژی و به نقل از ایسنا؛ عباس اعظمی در گفت‌ و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت مصرف‌  گاز در کشور، اظهار کرد: ۷۵ درصد از مصرف‌ گاز مربوط به بخش خانگی، تجاری و صنایع عمده بوده، در حال حاضر مصرف  گاز عدد بالایی دارد و برای اینکه خدمتگزاران بتوانند گاز را تامین کنند و شاهد پایداری باشیم رعایت الگو مصرف بسیار کمک رسان است.

وی با اشاره به استان‌ هایی که بیشترین میزان مصرف‌گاز را دارند، تاکید کرد: در شرایط کنونی مصرف  گاز تهران ۱۱۷ میلیون متر مکعب، خراسان رضوی ۵۸ میلیون متر مکعب، اصفهان ۴۵ میلیون متر مکعب و مازندارن به ۴۳ میلیون متر مکعب است که در واقع این استان‌ ها بالاترین عدد مصرفی  گاز را به خود اختصاص داده‌ اند.

سخنگوی شرکت ملی گاز در خصوص احتمال افت فشار و یا قطع گاز در کشور گفت: قطع گاز به هیچ عنوان اتفاق نخواهد افتاد اما باید توجه داشت که این سامانه طی روزهای آینده نیز در کشور فعال بوده و حتما حفظ پایداری مستلزم مدیریت شدت مصرف انرژی است.

اعظمی با بیان اینکه تمام بخش‌های تولید، پالایش، انتقال و همچنین توزیع از طریق شبکه با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت هستند، گفت: در شرایط کنونی تاسیسات به طور شبانه روزی در مدار هستند اما در بخش مصرف صرفه‌ جویی و مدیریتی که انجام می شود  در حفظ پایداری تامین گاز شهرها بسیار با اهمیت است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا